4. listopadu 2022

Redakce

Skoro měsíc trvající hlad po vítězství pokračuje


8. kolo, středa 2. 11. 2022

Královští sokoli

BC GEOSAN Kolín

67:92
(16:27, 14:20, 17:20, 20:25) 175 diváků, Sportovní hala Třebeš

Statistiky zápasu

Královští sokoli

 • Tomáš Dvořák 12 bodů, 3 doskoky a 4 asistence
 • Ondřej Peterka 12 bodů, 7 doskoků a 2 asistence
 • Tadeáš Vlček 12 bodů, 3 doskokya 1 asistence
 • Maksim Šturanović 11 bodů, 10 doskoků a 1 asistence
 • Adam Goga 9 bodů, 1 doskok a 5 asistencí,

GEOSAN Kolín

 • Filip Novotný 17 bodů a 3 doskoky
 • Adam Číž 16 bodů, 1 doskok a 1 asistence
 • Džiugas Slavinskas 12 bodů, 7 doskoků a 5 asistencí
 • Ondřej Šiška 10 bodů, 2 doskoky a 4 asistence
 • Michal Mareš 9 bodů a 1 doskok

Sestavy

44 Tomáš Dvořák, 4 Adam Goga, 15 Ondřej Petrka (C), 47 Maksim Šturanović, 1 Michal Svojanovský, 16 Jan Bubeníček, 36 Vojtěch Kalný, 24 Tadeáš Vlček a 14 Vladimír Larry Vondra.

1 Adam Číž (C), 9 Filip Novotný, 32 Jakub Petráš, 98 Džiugas Slavinskas, 3 Ondřej Šiška, 12 Theodor Dlugoš, 22 Jiří Jelínek, 21 Jan Křivánek, 8 Pavol Lošonský, 10 Michal Mareš, 23 Tomáš Merta a 13 Pavel Novák.


Sřípky z utkání:

 • V první čtvrtině měly oba týmy 5 úspěšných dvoubodových pokusů, ale jinak tomu bylo u trojek, domácí 2x proměnili, hosté 4x. První trojku za domácí tým zavěsil v čase 2:35 Tadeáš Vlček, další přidal Adam Goga (5:32).
 • V polovině druhého dějství hosté vyhrávali 32:25. Sokoli se snažili tento náskok stáhnout, ale nepodařilo se jim to. Kolín byl v poločase o 17 bodů před nimi.
 • Hned po úvodu třetího dějství byli medvědi před sokoly o 21 bodů. Na konci třetí čtvrtiny navýšil Kolín svůj náskok na 60:42. GEOSAN si držel téměř celou čtvrtinu dvojciferné vedení.
 • Ve 3. minutě čtvrté čtvrtiny za sokoly zavěsil skvělou trojku opět Tadeáš Vlček, v tu chvíli byl stav 56:69. Ani tento skvělý moment však hradeckémU týmu nepomohl zápas zlomit, byla to však jeho nejlepší čtvrtina.

Klenot hráčem utkání za domácí tým Královští sokoli Hradec Králové byl vyhlášen Ondřej Peterka.

Klenot hráčem utkání hostujícího celku BC Geosan Kolín byl vyhlášen Džiugas Slavinskas.

Královští sokoli

Za hráče hodnotil zápas Tadeáš Vlček.

Poprosím o zhodnocení zápasu.

Pro nás mladé hráče s naší marodkou to byl dobrý zápas, protože si myslím, že jsme Kolín překvapili. Bohužel jsme se drželi stupidních chyb, které děláme pořád.

Dnes jsi odehrál dobrý zápas, ve kterém jsi vstřelil čtyři trojky, jak si se dnes cítil?

Cítil jsem se dobře a sebevědomě, protože jsem věděl, že nemáme co ztratit. Jsem se svým výkonem spokojený.

BC Geosan Kolín

Adam Konvalinka (hlavní trenér)

Jak hodnotíte zápas?

Domácí nastoupili v okleštěné sestavě, v tom byla naše výhoda. Bohužel jsme se zase nevyvarovali chyb, a to v obou poločasech, kdy měl soupeř až moc prostoru, aby stáhl skóre. Nehrajeme úplně skvěle, ale zatím nám to na vítězství stačí. Pro nás super výhra z venkovní palubovky, ač byl soupeř oslaben.

Pavol Lošonský

Jak vy hodnotíte zápas?

Musím říct, že takové zápasy se hodnotí nejhůře. I když jsme byli v roli favorita, cítili jsme na sebe určitý tlak. Hradec je momentálně oslabený, protože má několik hráčů zraněných, ale přesto se nevzdával. Jeho mladí kluci běhali nahoru a dolů a zápas nám znepříjemňovali. Myslím, si, že jsme i přes drobné výpadky zápas kontrolovali. Pro nás to je povinné vítězství. Teď si musíme odpočinout a získat síly na další část sezóny.

Co se stalo ve vaší hře, když vás Hradec dotáhl zhruba na 12 bodů?

My jsme se s aktivitou v utkání vystřídali a Hradci začali padat střely. To je basket, který je o momentech. Museli jsme si vzít time-out, dát se dohromady a vrátit se k našemu stabilnímu výkonu.

Ohlasy trenérů

Lubomír Peterka (hlavní trenér)

"Gratuluji Kolínu k přesvědčivému vítězství. Nám bohužel přibyl na marodku další hráč, a to Filip Kábrt, kterého trápí střevní potíže. Skóre neodpovídá hře, Kolín sice hru kontroloval, ale my jsme také měli dobré pasáže a uměli jsme stáhnout jejich náskok na 15 bodů".