4. listopadu 2022

Martin Fletcher/Laimuté Ališauskiené

Nymburk nás doslova převálcoval!


7. kolo, sobota 29. 10. 2022

Královští sokoli Hradec Králové

ERA Basketball Nymburk

76:96
(10:25, 12:27, 16:25, 20:25) 142 diváků, Sportovní hala Třebeš

Statistiky zápasu

Královští sokoli

T. Dvořák 13 bodů, 2 asistence - M. Šturonović 12 bodů, 12 doskoků - M. Svojanovský 8 bodů, 5 doskoků, 1 asistence - F. Kábrt 8 bodů, 3 doskoky - T. Vlček 5 bodů.

ERA Basketball Nymburk

M. Klassen 19 bodů, 6 asistencí - L. Palyza 16 bodů, 4 doskoky, 3 asistence - R. Ivanauskas 14 bodů, 14 doskoků- M. Kříž 12 bodů, 4 doskoky - J. Watson 11 bodů, 6 doskoků


Sestavy


"Byla to velká škola pro většinu našeho týmu, v tom vidím to největší pozitivum. Na druhou stranu se potřebujeme nastartovat a načerpat novou energii, protože nás trápí zranění. Včera to bylo určitě frustrující pro diváky i hráče, ale věřím, že takové zápasy nás něco naučí a posunou nás dál," říká sportovní manažer klubu Peter Sedmák.

Opět nás přišli podpořit z hokejového Mountfieldu HK, za realizační tým asistent trenéra Petr Svoboda a za hráče Jakub Lev.

Nejlepším Klenot hráčem utkání byl za domácí vyhlášen Tomáš Dvořák .

Nejlepším Klenot hráčem utkání hostujícího celku ERA Basketball Nymburk byl vyhlášen Marek Klassen.

Ohlasy trenérů

Jak hodnotí zápas trenér domácí týmu Lubomír Peterka?

"Jednoznačně na nás Nymburk vletěl, což jsme čekali, protože došlo u nich ke změně trenéra. Máme problémy se sestavou, chybí mi tři hráči ze základní pětky. V zápase jsme nebyli schopni lépe Nymburku vzdorovat, měli jsme sem tam sice dobré pasáže, ale dnes jednoznačně Nymburk dominoval. Řekli jmse si, že hlavně v obraně budeme dělat věci na 100 %, ale nebylo to tak. Určitě je to pro nás dobrá škola, zejména pro naše mladé hráče. Nymburk zaslouženě vyhrál, není co dodat."