23. října 2022

Martin Fletcher/Laimuté Ališauskiené

Královští sokoli nestačili na Válečníky z Děčína


6. kolo, sobota 22. 10. 2022

Královští sokoli Hradec Králové

BK ARMEX Děčín

76:96
(20:33, 18:25, 12:22, 26:16) 274 diváků, Sportovní hala Třebeš

Sestavy


Děčínský lídr měl na hradecké Třebši velmi usnadněnou práci a při absenci domácích opor Vlahoviče se Škrancem si došel pro očekávanou výhru 76-96 a tím i pro udržení vedení v tabulce. Naopak Sokoli dál čekají na druhý úspěch a hlavně na uzdravení svých hvězd.

Válečníci měli drtivý nástup, tažený rozehrávačem Waltonem i útočnými doskoky a sycený i četnými ztrátami domácích. Už po čtyřech minutách to bylo 4-19 a zápas tak záhy ztratil zápletku. Sokoli ještě v polovině druhé čtvrtiny srazili manko ze 17 na 10, ale nadále míjeli z trestné linie a hosté v závěru poločasu unikli až na dvacet. Ve třetí části pak tlačili náskok ke třicítce a mohli se těšit na příjemnou cestu domů.

Filip Kábrt (křídlo Královští sokoli): „Řekli jsme si před zápasem, že do něj musíme vstoupit naprosto odhodlaní, nikoli jako minule proti Ústí. Už během pár minut jsme ale prohrávali skoro o patnáct bodů. Opět jsme nezačali tím nejlepším způsobem, pak už se to táhlo celý zápas. Před koncem jsme dokázali trochu stáhnout náskok soupeře. Určitě máme co zlepšovat, hlavně tedy v obraně, to je náš největší problém. Určitě nám hodně chyběli oba zranění hráči. Já bych chtěl zmínit hlavně Davida Škrance, kterému se poslední dobou hodně daří, kvalitně brání a hlavně to je důležitý hráč pro náš tým. Jeho body nám určitě chyběly.”

Ohlasy trenérů

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): „Moc dobře se mi to nehodnotí. My jsme opět jako v Ústí dovolili Děčínu 58 bodů za poločas. Chystali jsme se na dobrou obranu, všichni věděli, co mají dělat, ale bohužel jsme udělali hrubé individuální chyby jak v útoku, tak v obraně. Proto soupeř získal jednoduché vedení. Děčín si svůj náskok potom ohlídal. My nejsme schopni ubránit jednoduché věci, máme na čem pracovat, teď nás čeká Nymburk, který nás také hodně prověří, doufám, že se pak odpíchneme k lepším výkonům. Zatím ale kazíme útoky i obranu. Neumíme zastavit útoky a pak narůstá skore. Šli jsme do zápasu s tím, že soupeře potrápíme, náš úkol byl dostat maximálně 80 bodů. Je jasné, že je před námi dlouhá cesta.”