20. října 2022

Martin Fletcher/Laimuté Ališauskiené

Královští sokoli padli se Slunetou


5. kolo, středa 19. 10. 2022

SLUNETA Ústí nad Labem

Královští sokoli

110:74
(34:20, 28:24, 21:21, 27:12) 620 diváků, Sportcentrum SLUNETA

Sestavy

21 Delvon Johnson, 1 Kristopher Tramaine Martin, 4 Martin Nábělek, 44 Ladislav Pecka (C), 20 Spencer Svejcar, 0 Jordan Callahan, 12 Jan Gabriel, 13 Johan Haiblík, 41 Jan Karlovský, 18 Jan Maděra a 27 Matěj Wiesner.

4 Adam Goga, 7 Lovro Mandalinić, 47 Maksim Šturanović, 11 David Škranc, 14 Vladimír Larry Vondra, 44 Tomáš Dvořák, 8 Filip Kábrt, 36 Vojtěch Kalný, 15 Ondřej Petrka (C) a 24 Tadeáš Vlček.


Je zapotřebí pogratulovat soupeřům, už od začátku zápasu hráli uvolněně a my jsme do toho nedali potřebnou energii, abychom je zastavili.

Co dodat? Naše dnešní defenzivní práce byla velice špatná, dostali jsme 110 bodů a takto se nemůžeme prezentovat. Na začátku zápasu se nám bohužel zranil David Škranc, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Nebyli jsme schopni plnit taktické pokyny a nevložili jsme do toho srdce.

Bez obrany nemůžeme myslet na dobrý výsledek ‼

O prvním vítězství SLUNETY bylo prakticky jasno už po minutě utkání 5. kola. Sokoli do Ústí dorazili bez prvního rozehrávač Vlahoviče, a když hned v úvodu musel být odnesen k ošetření zraněného levého kolena 12. střelec NBL Škranc, měli hosté bez dvou zásadních opor prakticky po nadějích na solidní výsledek.

A po prvním úspěchu hladové Pandy na nic nečekaly. Vrhly se na soupeře, zasypaly ho už v první čtvrtině 34 body (ku 20), čímž se dostaly už za polovinu své průměrné produkce po prvních čtyřech kolech (66), a Sokoli pak už jen doufali, že jejich v úvodu sezony velmi propustná obrana neinkasuje příliš velký balík. K tomu nakonec došlo a Ústí tak po vítězství 110-77 (po poločase 62-44) zanechalo jako jediný bezvítězný celek soutěže Olomoucko.

V první čtvrtině mělo nevídanou 83procentní střelbu z pole (18/15), 22 bodů vsítilo zpod koše, navíc ovládalo i doskok (9-3). A dál nebylo co řešit.

Adam Goga (rozehrávač Královští sokoli):

Jako první bych chtěl pogratulovat Ústí k první výhře, určitě to bylo zasloužené. Od nás velmi špatný, až ostudný výkon, dost ovlivněný tím, že se hned na začátku zranil David Škranc a s tím, že máme stále mimo hru Vlahoviče a Svojanovského, se nám hodně zúžila rotace a bylo těžké s Ústím držet krok. K tomu jsme kupili jednoduché chyby a v obraně jsme byli jak namalovaní a Ústí si dávalo koš za košem. My teď musíme do dalších zápasů nastoupit jako úplně jiné mužstvo a hrát absolutně něco jiného, protože s takovým výkonem bychom měli problém i v první lize.“

Ohlasy trenérů

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli):

„Gratuluji Ústí k velmi jednoduchému vítězství, dnes domácí hráli daleko lépe než poslední zápas na Slavii, ale my jsme jim to umožnili, hlavně v prvním poločase. Rozhodilo nás rychlé zranění Davida Škrance, tam jsme začali najednou zmatkovat, a než jsme se rozkoukali, bylo to o 15 a pak už to byl válec, domácí trefovali jednu trojku za druhou a my jsme nebyli schopni je zastavit nebo alespoň faulovat. Druhý poločas jsme měli relativně slušný nástup, stáhli jsme to na 15 bodů, ale pak to prostřídám a noví hráči to prostě nebyli schopni udržet, takže nakonec zase takhle vysoké vítězství domácích, ale naprosto zasloužené.“