15. října 2022

Redakce

V Opavě Sokoli prohráli


4. kolo, sobota 15. 10. 2022

Královští sokoli Hradec Králové

BK Opava

72:94
(29:32, 17:17, 13:22, 13:23) 234 diváků, Sportovní hala Třebeš

Sestavy


Včerejší zápas 4. kola Kooperativa NBL se nesl na vlně výborné divácké atmosféry, což cítili také hráči a na palubovce se snažili odvést co nejlepší výkon. Do poloviny zápasu se dařilo hradeckému týmu držet s Opavou krok. K tomu, že slezský celek byl nakonec ten šťastnější a bral výhru pomohl zejména 32 body výborně hrající Dontay Bassett.

„Náš tým odehrál kvalitní zápas v zaplněné třebešské hale, diváci měli možnost vidět moderní basketbal. Kluci si zaslouží pochvalu, protože odehráli velmi solidních 35 minut. Teď je zapotřebí zvednout hlavy a jít do dalšího zápasu se sebevědomím,“ říká sportovní manažer Královských sokolů Peter Sedmák.

Pěkné utkání si nenechalo ujít 234 diváků. Mezi lídry domácího týmu je nutné v tomto zápase vyzvednout Lovra Mandaliniće, který si do statistik zapsal 19 bodů, 3 doskoky a 8 asistencí, dále pak Maksima Šturanoviće s 18 body a 11 doskoky a také Davida Škrance, který vstřelil 11 bodů.

Nejlepším Klenot hráčem utkání byl za domácí tým Královských sokolů Hradec Králové vyhlášen Lovro Mandalinić.

Nejlepším Klenot hráčem utkání hostujícího celku BK Opava byl vyhlášen Dontay Bassett.

Ohlasy trenérů

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): „Očekávané vítězství Opavy, ale myslím, že jsme jí to nenechali zadarmo. Odehráli jsme velmi dobrý první poločas, a tam jsme se drželi na třech bodech v závěsu. Bohužel se nám vstup do druhého poločasu nepodařil a Opava začala navyšovat vedení a skore narůstalo. Za mě je problém, že jsme dostali moc trojek. Já jsem na konci možná až trošku nezdravě prostřídal mladší hráče. Zápas nakonec skončil pro soupeře o 22 bodů, což mě moc mrzí, protože skore neodpovídá průběhu. My takové zápasy potřebujeme, protože máme mladý tým, máme se z čeho poučit a budeme pokračovat dál.”