5. března 2023

Martin Fletcher/Laimuté Ališauskiené

NAŠE SMOLNÁ SÉRIE BOHUŽEL POKRAČUJE


5. kolo, sobota 4. 3. 2023

BK REDSTONE Olomoucko

Královští sokoli

96:70
(22:13, 27:19, 26:21, 21:17) 100 diváků,

Sestavy

3 Filip Halada, 14 Sreten Kneževič, 0 Luwane Pipkins, 23 Jalone Ty´rell Friday, 8 Goran Vučičevič, 44 Lukáš Feštr (C), 17 Erik Klepač, 15 Darious Moten, 25 Jakub Skalička, 2 Tomáš Tkadlec, 4 Marek Welsch a 22 Dominik Žák.

18 Tomás Cavallero, 15 Ondřej Peterka (C), 25 Aleksa Šolević, 47 Maksim Šturanović, 11 David Škranc, 44 Tomáš Dvořák, 4 Adam Goga, 8 Filip Kábrt, 36 Vojtěch Kalný, 29 Marko Prskalo a 24 Tadeáš Vlček.


Střípky z utkání:

 • 1.čtvrtina – První body (2) zavěsil za hradecký tým Maksim Šturanović = tradiční to shooter sokolů.Po čtyřech minutách vedl domácím tým 10:4. V polovině této části kapitán Ondřej Peterka snížil skoré na rozdíl dvou bodů (10:8), poté pěknou akcí zpod koše vyrovnal David Škranc na 10:10. Sokoli se snažili nedovolit domácímu týmu se nijak výrazně dostat bodově vpřed, ale konec dějství díky pěkným trojkám patřil Olomoucku. Bohužel jsme zaznamenali během prvních deseti minut 4 ztráty, Olomoucko pouze jednu.
 • 2.čtvrtina – Hned od úvodu se přilepila na ruce sokolů smůla a po první minutě prohrávali 27:13. Za stavu 32:16 si po dvou minutách vzal hradecký trenér Richard Kucsa oddechový čas, aby promluvil hráčům do duše. Po třech minutách hry byl výsledek tohoto dějství 14:3. Trojky Ondřeje Peterky a Tomáse Cavallera vykřesaly hradeckému mančaftu jiskru naděje a umazali několik bodů z náskoku. Olomouc v závěru rozdrtil sokoly přesnými tříbodovými zásahy. Po polovině zápasu měl domácí úspěšnost za 2 body 55% (11) u sokolů to bylo 37,5% (6), u trojek 38,9% (7) a hradecký tým 41,7% (5). Ztráty byly v poměru 3:9. Nejlepší hráčem domácího celku byl Sreten Kněžević s 10 body, 7 doskoky a 2 asistencemi, na straně Hradce Králové to byl Tomás Cavallero s 9 body a 4 doskoky.
 • 3.čtvrtina – Ani po pauze se nezačalo sokolům dařit a díky chybám zaznamenali další body olomoučtí hráči, stav dějství byl po dvou minutách 7:2. Komentátor zápasu ze strany TVcom velmi trefně okomentoval mnoho ztrát na straně Hradce. Trochu optimismu vnesl po trestných hodech na hradeckou stranu mladý hráč Tomáš Dvořák, ale domácí hned odpověděli přesnou trojkou, stav utkání byl 68:44. Ondřej Peterka 90 vteřin před koncem zavěsil pěknou trojku na 70:53. Olomouc nadále dominovala, a nakonec rozdíl přesáhl 22 bodů.
 • 4.čtvrtina – I toto dějství započalo opět nezdary sokolů. Bohužel se jim během celého zápasu nepodařilo najít na Olomoucko recept a zastavit jejich defenzivu. Mezi sousedy z posledních pozic ligy byl patrný velký rozdíl. Dvě minuty před koncem obdržel nesportovní faul hradecký Marko Prskalo.

Statistika:

Královští sokoli:

 • Tomás Cavallero 22 bodů, 7 doskoků
 • Tomáš Dvořák 12 bodů, 1 doskok
 • Ondřej Peterka 8 bodů, 4 doskoky, 1 asistence
 • Maksim Šturanović 8 bodů, 6 doskoků, 1 asistence
 • Marko Prskalo 5 bodů, 4 doskoky, 1 asistence

BK REDSTONE Olomoucko

 • Goran Vučičevič 18 bodů, 6 doskoků, 2 asistence
 • Sreten Kněžević 16 bodů, 12 doskoků, 2 asistence
 • Luwane Pipkins 15 bodů, 6 doskoků, 6 asistencí
 • Darious Moten 12 bodů, 4 doskoky, 1 asistence
 • Dominik Žák 10 bodů, 5 doskoků, 1 asistence

BK REDSTONE Olomoucko

Tihomir Bujan (kouč BK REDSTONE Olomoucko):

„Utkání jsme měli pod kontrolou od začátku do konce. Byl to od nás výkon plný energie, kterou donesli i noví hráči Luwane Pipkins a Dominik Žák. Průběh střetnutí jsme kontrolovali, přestože i my jsme měli dílčí problémy. Jalone Friday měl problém se zády, Darious Moten zase nasbíral rychle čtyři osobní chyby. Ale i to jsme zvládli, z toho mám radost, protože je to pro nás hodně důležité vítězství.”

Dominik Žák (forward BK REDSTONE Olomoucko):

„Bylo to hodně důležité utkání, ve kterém jsme odvedli kus dobré práce především v obraně. Po třetí čtvrtině bylo rozhodnuto, koncovku jsme si pohlídali. Teď máme s Královskými sokoly lepší vzájemné zápasy a menší náskok, ale ještě to nic neznamená. Tím se nesmíme nechat nějak uchlácholit, ještě nás čekají další těžké zápasy.”

Ondřej Peterka (křídlo Královští sokoli):

„Těžko hodnotit takový zápas. V reprezentační pauze jsme se na něj chystali celých čtrnáct dní a pak zase dostaneme téměř sto bodů. Takhle prostě hrát nemůžeme. Je na nás strašná deka, potřebujeme se zvednout. Z naší strany to bylo strašné. Některé sekvence nebyly špatné, ale pak Olomoucko zase něco trefilo a to nás poslalo zase dolů. Pro oba to bylo důležité utkání, soupeř to zvládl lépe a nakročil k záchraně.”

Ohlasy trenérů

Richard Kucsa (kouč Královští sokoli):

„Budu stručný. Domácí víc chtěli. Náš problém je jinde a nad tím se musíme zamyslet. Charakterově jsme na tom byli v tomto utkání hodně zle, každý se musí zamyslet, co může pro tým udělat. Z výkonů vyvodím důsledky, z naší strany to bylo nedůstojné. Rozhodně máme na čem pracovat.”