19. února 2023

Martin Fletcher/Laimuté Ališauskiené

MĚLI JSME ŠANCI VYHRÁT, ŠTASTNĚJŠÍ VŠAK NAKONEC BYLO USK PRAHA


4. kolo, sobota 18. 2. 2023

USK Praha B

Královští sokoli

80:70
(19:22, 25:20, 17:9, 19:19) 567 diváků, SH Folimanka

Statistiky zápasu

Královští sokoli:

 • Tomás Cavallero 17 bodů, 7 doskoků, 4 asistence
 • Maksim Šturanović 17 bodů, 10 doskoků, 2 asistence
 • Ondřej Peterka 10 bodů, 8 doskoků, 1 asistence
 • Aleksa Šolević 10 bodů, 4 doskoky, 9 asistencí
 • David Škranc 9 bodů, 7 doskoků

USK Praha

 • Shawn Pipes JR 26 bodů, 3 doskoky
 • David Böhm bodů 12 doskoků, 11 doskoků, 1 asistence
 • Michael Okauru 9 bodů, 3 doskoky, 3 asistence
 • Marek Vyroubal 9 bodů, 5 doskoků, 3 asistence
 • František Fuxa 6 bodů, 5 doskoků, 1 asistence

Sestavy

7 David Böhm, 27 Filip Petružela, 2 Shawn Pipes JR, 4 Patrick Samoura (C), 25 Marek Vyroubal, 17 Marcel Batovsky, 55 Eduardo Cortesao, 21 František Fuxa, 3 Mike Okauru, 5 Matěj Šafařík, 6 Ondřej Švec a 13 Dalibor Vlk.

7 Tomas Cavallero, 15 Ondřej Peterka (C), 25 Aleksa Šolević, 47 Maksim Šturanović, 11 David Škranc, 44 Tomáš Dvořák, 4 Adam Goga, 8 Filip Kábrt, 36 Vojtěch Kalný, 29 Marko Prskalo, 24 Tadeáš Vlček a 14 Vladimír Vondra.


Střípky z utkání:

 • 1.čtvrtina – První body (2) zaznamenal za sokoly Tomás Cavallero. Domácí tým vstoupil do zápasu sebevědomě, ale hradecký mančaft se pražského týmu rozhodně nezalekl a skvělé kombinace předváděl Tomás Cavallero a Maksim Šturanović, po čtyřech minutách hry svítil na tabuli stav 8:6. Adam Goga srovnal skoré košem s faulem na 8:8. Oba týmy předváděli aktivní hru, která se přelévala ze strany na stranu. Sokoli dýchali USK Praha na záda, po sedmi minutách byl stav utkání 16:13. Maksim Šturanović v poslední minutě srovnal stav na 19:19. V posledních vteřinách této části proměnil všechny 3 trestné hody Tomás Cavallero, stav utkání 19:22. Poté nepustili sokoli pražský tým do útoku. Nejlepší hráčem tohoto dějství byla nová posila Tomás Cavallero, který zaznamenal 7 bodů, 3 doskoky a 1 asistenci.
 • 2.čtvrtina – Po první minutě utekli sokoli čistou trojkou z rukou kapitána Ondřeje Peterky na 27:19. Další trojku zaznamenal David Škranc a poté 2 body z pod koše zavěsil Maksim Šturanović. Sokoli vedli 32:21 a domácí trenér si raději vzal oddechový čas. Po třech minutách zaznamenal domácí tým pouze 2 body, kdežto sokoli 10. Po pěti minutách hry vedl Hradec Králové 32:26. Maksim Šturanović je velmi důležitým elementem bodových úspěchu sokolů, za polovinu zápasu zaznamenal už 11 bodů. Minutu před koncem byl odpískán nesportovní faul pro Marko Prskala. Úspěšnost za 2 body byla u USK Praha 54.5% (12) u Královských sokolů 54.2% (13). Úspěšné 3-bodové pokusy 26.7% (4) u Hradce 36.4% (4).
 • 3.čtvrtina – Po pauze začal opět dominovat domácí tým. Po dvou a půl minutách neudělal hradecký tým žádný bod, kdežto USK 6. Na rukách sokolů ležela smůla. Čistou trojku po téměř půlce dějství zavěsil Ondřej Peterka, šlo o první body sokolů. V této části chyběla na obou stranách aktivita. Sokolům se začal pražský tým nepatrně vzdalovat, dvě minuty před koncem byl stav 54:47, poté za protesty obdržel technický faul Patrick Samoura, míč tak šel do rukou hostujících. V poslední minutě dal trojku Tomás Cavallero, ale bohužel to bylo jen drobné korigování skore.
 • 4.čtvrtina – V tomto dějství se snažili domácí tým maximálně táhnout Michael Okauru a Shawn Pipes JR. Po úspěšné trojce Tomáse Cavallera bylo srovnání skoré na dosah (65:60). Domácí Vyroubal však vzápětí zaznamenal dva body. Necelé tři minuty před koncem se vyfauloval David Škranc.

USK Praha

Francesco Tabellini (hlavní trenér)

„V první řadě bych chtěl pogratulovat mým hráčům k jejich výkonu proti týmu, který pod novým koučem hrál tvrdší, živější basketbal. V první polovině jsme měli problém s tímto tempem soupeřit, hráli velmi dobře zejména v obraně, my jsme nedali množství střel a hru jsme neměli pevně v rukou. Nicméně, svým chlapcům bych chtěl pogratulovat nejen za dnešek, ale za práci, kterou odvádějí poslední týdny, a zejména za to, jak tvrdě trénují s cílem zlepšovat se. Předvádějí konzistentní výkony a jsem opravdu hrdý, že tyto kluky můžu koučovat.”

David Böhm (forward USK Praha):

„Do dnešního zápasu jsme vstoupili jako do každého. Chtěli jsme vyhrát a potvrdit, že patříme spíše do skupiny A1. Takže chceme v téhle skupině vyhrát každý zápas. Zvládli jsme to docela dobře, ale byl tam úsek konec první, začátek druhé čtvrtiny. Ten jsme nezvládli a soupeř se na nás dotáhl. V druhém poločase jsme zachovali chladnou hlavu a hráli konstantně 20 minut. S dobrou energií a zasloužili jsme si vyhrát.”

Královští sokoli

Tomas Cavallero (guard Královští sokoli):

„Byli jsme v utkání po celou dobu. To je dobré. Měli jsme spoustu dobrých minut v útoku i obraně. Nesmíme nad tímto tkáním tak přemýšlet, můžeme ho pustit z hlavy a soustředit se na to příští.”

Ohlasy trenérů

Richard Kucsa (hlavní trenér)

„Sovy jsou na dobré vlně a potvrdily to i dnes. Možná měly menší výpadek, ale dokázaly se vrátit a potom si udržely vedení. My jsme měli bodový výpadek v druhé a začátkem třetí čtvrtiny. To nás stálo lepší výsledek nebo vyrovnanější koncovku. Máme na čem pracovat, to jsme viděli všichni, ale děkuji hráčům za přístup a energii. Pokud toto má být bod, na kterém budeme pracovat, budu spokojený. V dalším zápase se budeme chtít zase zlepšit a sahat po výhře, kterou potřebujeme.”