12. února 2023

Martin Fletcher/Laimuté Ališauskiené

VÝHRU NAD OLOMOUCKEM BOHUŽEL NEMÁME


2. kolo, sobota 11. 2. 2023

Královští sokoli

BK REDSTONE Olomoucko

72:97
(21:27, 21:23, 19:21, 11:26) 255 diváků, Sportovní hala Třebeš

Statistiky zápasu

Královští sokoli

 • David Škranc 22 bodů, 7 doskoků a 1 asistence
 • Maksim Šturanović 15 bodů, 7 doskoků a 1 asistenc
 • Ondřej Peterka 13 bodů, 4 doskoky a3 asistence
 • Tomás Cavallero 10 bodů, 2 doskoky a 3 asistence
 • Adam Goga 6 bodů, 1 doskok a 5 asistencí

BK REDSTONE Olomoucko

 • Lukáš Feštr 26 bodů, 2 doskoky a 6 asistencí
 • Jalone Ty´rell Friday 18 bodů, 6 doskoků a 4 asistence
 • Sreten Kněžević 16 bodů, 13 doskoků a 3 asistence
 • Goran Vučičevič 15 bodů a 3 doskoky
 • Darious Lee Moten 12 bodů a 3 doskoky

Sestavy

44 Tomáš Dvořák, 4 Adam Goga, 29 Marko Prskalo, 47 Maksim Šturanović, 11 David Škranc, 18 Tomás Cavallero, 8 Filip Kábrt, 36 Vojtěch Kalný, 15 Ondřej Peterka (C), 24 Tadeáš Vlček a 14 Vladimír Vondra.

44 Lukáš Feštr (C), 14 Sreten Kneževič, 23 Jalone Ty´rell Friday, 8 Goran Vučičevič, 4 Marek Welsch, 3 Filip Halada, 21 Dominik Heinzl, 17 Erik Klepač, 15 Darious Moten, 25 Jakub Skalička a 2 Tomáš Tkadlec a 11 Jonathan Williams.


Střípky z utkání:

 • 1. čtvrtina – Sokoli se dnes pokoušejí vstát z popela jako bájný Fénix. První body zaznamenal Maksim Šturanović (2). Po necelých třech minutách vyhrával hostující tým 2:9. Domácí tým se snažil ze všech sil držet krok s Olomouckem, které vedlo dvě minuty před koncem 23:13.
 • 2. čtvrtina – Po pěkné kombinaci zavěsil skvělé body v první minutě Adam Goga, Maksim Šturanović zaznamenal také další dva body zpoza koše, snížil na rozdíl 5 bodů. V této části přidali sokoli ještě víc plynu a snažil se utkání vyrovnat, po pěti minutách hry byl stav 32:35. Skvělou trojkou z rukou Ondry Peterky byl stav vyrovnaný (o šesti minutých hry). Poté byl lavičce hostujícího týmu udělen technický faul a David Škranc proměnil jeden trestný hod, sokoli se v tu chvíli dostali poprvé do vedení 37:35. Po polovičce byli nejlepšími domácí hráči Maksim Šturanović s 11 body a 5 doskoky, David Škranc s 11 body, 2 doskoky a 1 asistencí. U Olomoucka to byl Jalone Ty´rell Friday s 14 body, 3 doskoky a 2 asistencemi. Úspěšnost střelby za dva body byla u sokolů 66,7%(14), u hostů to bylo 41,7%(10), trojky u hradeckého týmu 28,6%(4) u Olomoucka 63,6%(7).
 • 3. čtvrtina – V polovině této části se dostal hostující tým do desetibodového vedení (58:48). Sokolům se malinko přestalo dařit. Nová posila Tomás Cavallero zavěsil krásnou trojku a pak ještě přidal 2 body, což bylo v sedmé minutě.
 • 4. čtvrtina – Po první minutě obdržel technický faul hráč hostujícího týmu Darious Moten. Sokoly dlouhodobě tíží kámen porážek a tým prožívá opravdu těžké období, ač dnes bojovali ze všech sil, tak nakonec bralo vítězství Olomoucko.

Klenot hráčem utkání domácího celku byl vyhašen David Škranc. Klenot hráčem utkání hostujícího celku byl vyhlášen Lukáš Feštr.

David Škranc zaznamenal 22 bodů, ale hodnocení nebude určitě pozitivní?

"Určitě ne, nechci být sprostý, protože to nemá cenu. Olomoucko je tým, který musíme porážet, protože chceme zachránit ligu. Každý zápas musíme vyhrávat, ale ne takto jako jak jsme hráli dnes. Oni trefili velké množství střel, ale to nemění nic na tom, že musíme zlepšit obranu. Vypadl nám mozek hry, náš rozehrávač, Adam s snažil jak mu síly stačily, ale nestačilo to na to, abychom vyhráli, Olomoucko bylo lepším týmem".

BK REDSTONE Olomoucko

Tihomir Bujan (hlavní trenér)

"Cítím se velmi dobře, protože to byl pro nás velmi důležitý zápas. Zejména v poslední čtvrtině jsme ukázali náš charakter jako celý tým. Měli jsme velmi dobrou střeleckou noc, držel nás náš střelec Friday, prostě dělá co může. Na prvním místě byl klíč naší obrany, a ta nám vydržela celý zápas. Hradci jsme nedovolili se hráti do hry".

Lukáš Feštr předvedl svělý výkon a udělal 6 trojek, jak hodnotíš svůj výkona celého týmu?

"Jsem moc rád, že jsme vyhráli a je mi úplně jedno jak jsme hrál. Řekli jsme si v šatně jak se chceme dnes prezentovat a jsme moc rádi, že nám vyšel začátek utkání a to tempo nám pak vydrželo celých 40 minut, i kyž tam byli nějaké výpadky v útokua udělali jsme zbytečné tráty. Výkon byl takovýjakým se chceme prezentovat po zbytek nadstavby".

Ohlasy trenérů

Lubomír Peterka (hlavní trenér)

Jak se hodnotí zápas domácímu trenérovi?

"Nevyšlo nám bohužel vyhrát, protože jsme byli bez našeho ústředního rozehrávače, kvůli jeho zranění. Měli jsme tragický vstup do zápasu, protože jsme prohrávali o 15 bodů, když už to vypadalo, že se s z toho dostaneme, tak začalo Olomoucko skóre navyšovat. Musíme na sobě zapracovat".