2. října 2022

Martin Fletcher

SOKOLI neuspěli proti USK Praha


1. kolo, sobota 1. 10. 2022

USK Praha

Královští sokoli Hradec Králové

87:72
(23:24, 18:8, 24:21, 22:19) 458 diváků, SH Folimanka (Praha 2)

Statistiky zápasu

Lovro Mandalinić 18 bodů, 1 doskok

Ondřej Peterka 13 bodů, 5 doskoků, 1 asistence

Maksim Šturanović 13 bodů, 5 doskoků

David Škranc 10 bodů, 14 doskoků, 2 asistence

Aleksandar Vlahović 7 bodů, 5 doskoků, 5 asistencí


Sestavy


V zápase jsme bohužel dosáhli celkem 23 ztrát, což je opravdu moc! USK Praha nás celý zápas drželo v pressingu a těžko jsme se s tím vyrovnávali. Skóre je trochu zavádějící, kluci neodehráli špatný zápas, ale zmiňované ztráty nás stály vítězství.

Teď je zapotřebí zase pozvednou hlavy, poučit se z tohoto zápasu a do dalšího jít se vztyčenými hlavami.

Jen 15 minut dokázali omlazení Královští sokoli vzdorovat na Folimance sovím zelenáčům. Od vedení 31-32 však začali podléhat celoplošnému pressingu domácích, za zbylý čas do půle spáchali šest ztrát, za prvních 20 minut jich nasbírali dokonce 13 a ve skore se propadli na 41-32, ač domácí stříleli jen za 35 procent.

Patnácti body je ale už tady podržel nový americký křídelník Okauru. Ve třetí čtvrtině pak náskok USK hájili zejména rozehrávači včetně nového Američana Pipese, a když se hostům devět minut do konce vyfauloval klíčový pivot Šturanović, bylo o vítězi rozhodnuto definitivně.

Zajímavostí zápasu je, že se Ondřej Peterka dostal přes 2500 bodů v NBL .

David Škranc (křídlo Královští sokoli):

„Jeli jsme sem bez skautingu. Neměli jsme žádná videa. USK odehrál všechna svá přípravná utkání v cizině. Nevěděli jsme, co hraje za akce, ani jaké má nové hráče. Jediné, co jsme věděli, že budou hrát mladý agresivní styl, což předvedli. Do jejich presinku jsme dělali hloupé ztráty, což my jako zkušený tým si nemůžeme dovolit. Hráli svoji hru, my zkoušeli hrát tu jejich, ale to nám nesvědčí. Dobrý zápas, diváci přišli, Folimanka skoro plná.“

Ohlasy trenérů

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): „USK vyhrál zaslouženě. My jsme měli v prvním poločase dobrých 15 minut, ale těch posledních pět si USK vytvořil 10bodový náskok, který pak kontroloval v druhém poločas. My jsme se nedokázali vyrovnat velmi agresivní obraně a tvrdé hře. To byl klíč, protože jsme měli 23 ztrát. Spoustu z toho bylo přímo do koše. To nás prostě potopilo.“