26. listopadu 2022

Martin Fletcher/Laimuté Ališauskiené

Pardubice nás deklasovali


10. kolo, pátek 25. 11. 2022

Královští sokoli

BK KVIS Pardubice

50:90
(16:29, 13:19, 12:28, 9:14) 367 diváků, Sportovní hala Třebeš

Statistiky zápasu

Královští sokoli

 • David Škranc 15 bodů, 6 doskoků a 2 asistence
 • Lovro Mandalinič 8 bodů, 3 doskoky a 1 asistence
 • Lamb Autrey 6 bodů, 2 doskoky a 2 asistence
 • Maksim Šturanović 6 bodů a 2 doskoky
 • Adam Goga 5 bodů

BK KVIS Pardubice

 • Robert Rikič 20 bodů a 6 doskoků
 • Kamil Švrdlík 17 bodů, 6 doskoků a 1 asistence
 • Tomáš Vyoral 15 bodů, 12 doskoků a 11 asistencí
 • Mateo Čolak 15 bodů, 4 doskoky a 1 asistence
 • Petr Šafarčík 12 bodů, 2 doskoky a 7 asistencí.

Sestavy

0 Lamb Autrey, 7 Lovro Mandanilić, 15 Ondřej Peterka (C), 47 Maksim Šturanović, 11 David Škranc, 44 Tomáš Dvořák, 4 Adam Goga, 8 Filip Kábrt, 36 Vojtěch Kalný, Michal Svojanovský, 24 Tadeáš Vlček a 14 Vladimír Larry Vondra.

12 Mateo Čolak, 1 David Pekárek, 33 Robert Rikič, 94 Petr Šafarčík, 4 Tomáš Vyoral, 13 Josef Potoček, 35 Michal Svoboda, 15 Jan Štěrba, 9 Kamil Švrdlík (C) a 6 Matyáš Vrábel.


Nejlepším „KLENOT hráčem utkání“ byl za domácí tým Královští sokoli Hradec Králové vyhlášen David Škranc.

Nejlepším „KLENOT hráčem utkání“ hostujícího celku BK KVIS Pardubice byl vyhlášen Tomáš Vyoral.

Střípky ze zápasu:

 • Během první minuty měly hosté na svém kontě už 4 body. Po dalších svou minutách bylo skóre v jejich prospěch 10:2. První dějství hrál Hradec naprosto bez energie a po šesti minutách hry byl stav již 20:6 pro rivaly z Pardubic. Sokoli v prvním dějství zaznamenali pouze 16 bodů.
 • Druhé dějství se domácí tým probudil a začal hrát mnohem aktivněji. Po dvou úspěšných zásazích snížil na 20:29. Po půlce čtvrtiny však hosté navýšili náskok na 23:37. Iniciativa byla na straně Pardubic, a to celou druhou čtvrtinu. Po polovině zápasu byl stav 29:48.
 • Ve třetí čtvrtině po dvou odehraných minutách byl stav pro hosty 55:29. Sokoli už od začátku zápasu narazily na velmi tvrdou obranu Pardubic a jen těžko hledali možnost se do zápasu vrátit i v této čtvrtině. Na konci dějství svítil na ukazateli 41:76
 • Čtvrtá třetina bohužel nepřinesla sokolům žádný obrat, naopak tým upadl do psychologické jámy. V polovině dějství vyhrávali hosté o 33 bodů. Ke konci utkání se postavili na palubovku také nejmladší hráči sokolů – Tadeáš Vlček a Tomáš Dvořák.

David Škranc

Prohra o 40 bodů, najdeš Davide k zápasu nějaká slova?

"Zápas se mi hodnotí dost špatně, protože do zápasu jsme šli s tím, že předvedeme ten výkon, co jsme předvedli minule. Soupeř dobře bránil, a to je zapotřebí pochválit. Lamb. náš mozek hry se nedostal k míči. Měli jsme, ale také světlé momenty, kdy jsme zahráli, co jsme si nakreslili. Nám, ale hoří obrana, nehrajeme to, co máme domluvené. Gratuluji Pardubicím předvedli velmi dobrý výkon. Musíme se teď od toho odpíchnout a soustředit se na týmy, na které stačíme jako je například Ostrava. Byla to dobrá konfrontace a my se prostě musíme zlepšovat."

Ohlasy trenérů

Lubomír Peterka (hlavní trenér):

"V první řadě gratuluji Pardubicím k jednoznačnému vítězství. Chtěl bych poděkovat divákům, protože udělali výbornou atmosféru a fandili nám až do konce. My jsme vůbec nezachytili začátek, Šturanović během dvou minut nabral dva fauly. Navíc jsem nebránili to co jsme chtěli, dostávali jsme jednoduché koše. Pardubice si hned od začátku vytvořily svůj klid a během prvních dvou minut už vyhrávaly o deset bodů. Celý zbytek zápasu už jen navyšovaly. Po zápase na Slavii to byl od nás hodně slabý výkon, jak v obraně, tak v útoku."