20. listopadu 2022

Martin Fletcher/Laimuté Ališauskiené

SOKOLI SI VEZOU Z PRAHY VÝHRU


9. kolo, sobota 19. 11. 2022

SK Slavia Praha

Královští sokoli

81:87
(24:22, 16:22, 22:23, 19:20) 550 diváků, Hala Slavie Eden

Statistiky zápasu

SK Slavia Praha

  • Juraj Páleník 17 bodů, 4 doskoky a 1 asistence
  • Adam Dworsky 15 bodů, 2 doskoky a 2 asistence
  • David Jelínek 14 bodů a 5 doskoků
  • Jordan Bruner 13 bodů a 8 dodkoků
  • Radek Pumprla 12 bodů, 7 doskoků a 4 asistence

Královští sokoli

  • Lamb Autrey 28 bodů, 7 doskoků a 2 asistence
  • Lovro Mandalinić 21 bodů, 3 doskoky a 4 asistence
  • Maksim Sturanović 16 bodů, 10 doskoů a 2 asistence
  • David Škranc 15 bodů, 5 doskoků a 1 asistence
  • Ondřej Peterka 5 bodů, 4 doskoky a 3 asistence

Sestavy

1 Jordan Bruner, 2 Adam Dworsky, 13 David Jelínek, 9 Radek Pumprla, 8 Róbert Rožánek, 7 Pavel Benák, 10 Matěj Bernáth, 14 Martin Kheil, 23 Daniel Olejnik, 26 Juraj Páleník, 6 Pavel Pumprla (C) a 88 Vojtěch Sýkora.

0 Lamb Autrey, 7 Lovro Mandanilić, 15 Ondřej Peterka (C), 47 Maksim Šturanović, 11 David Škranc, 44 Tomáš Dvořák, 4 Adam Goga, 8 Filip Kábrt, 1 Michal Svojanovský, 24 Tadeáš Vlček a 14 Vladimír Larry Vondra.


Sérii pěti porážek v řadě pomohl Královským Sokolům ukončit jejich nový lídr a jedna z ligových legend Lamb Autrey. Ten se při výhře na Slavii 87:81 blýskl 28 body a odsoudil červenobílé k třetí prohře za sebou.

Slavia předvedla dobrý vstup do zápasu, když od začátku vedla zejména díky duu Radek Pumprla – Jelínek. Díky ofenzivní smršti, která domácí v Edenu dostala v osmé minutě na čtyřiadvacet bodů byl náskok Pražanů už osmibodový. Sokoli se sice na přelomu čtvrtin dostali zpět do hry, ale Slavia pak vystřihla desetibodovou sérii, která rozzářila lehce promrzlé diváky. Hradec se ale nedal a zlepšenou střelbou se znovu vzepřel. Když se pak jejich nový lídr Autrey chytil z dálky a trefil dvě trojky za sebou, mohli Východočeši dokonce odcházet do kabin s prvním vedením v zápase.

Třetí čtvrtina pak byla v podání hostů nejlepší v zápase a přinesla jim hned několikrát devítibodový (maximální) náskok v utkání. Slavia se ale rozhodla zápas ještě naposledy zdramatizovat, a zatímco Hradec čekal přes čtyři minuty na první koš ve čtvrté čtvrtině, poslal Radek Pumprla svůj tým šest minut před koncem do trháku 71:67. Pak si oba soupeři vyměňovali koše jako dva boxeři údery v ringu, než koncovku převzal plně do svých rukou Lamb Autrey. Jeho koš a následná trojka půl minuty před koncem poslala Hradec do šestibodového vedení, svůj výkon pak korunoval dvěma pojišťujícími šestkami.

Autrey se prostřílel ke 28 bodům za osmatřicet minut na palubovce, přidal i sedm doskoků a pět ztracených míčů. Doplnil ho 21 body Lovro Mandalinić, z úzké lavičky Hradce se bodově prosadil pouze jediným košem Vladimír Vondra. Pět dvouciferných střelců Slavie vedl Juraj Palenik se sedmnácti body, Adam Dworsky přidal o dva body méně. Tolik se tentokrát neprosadil mladý Martin Kheil, který zůstal na šesti bodech.

Vladimír Vondra (forward Královští sokoli):

„Já si myslím, že jsme hráli určitě dobře, konečně jsme byli v plné sestavě. Tohle vítězství jsme určitě potřebovali a připravovali jsme se na to celou repre pauzu. Jsem rád, že to dopadlo tak, jak jsme chtěli a očekávali."

Ohlasy trenérů

Lubomír Peterka (kouč Královští sokoli):

„Tak zápas se mi hodnotí velice dobře. Vyhráli jsme a to vítězství jsme potřebovali. Hrál jsem v úzké sestavě, zapracovali jsme Lamba, prostě odehráli jsme dobrý zápas. Přestáli jsme ten první poločas, kde nám domácí trošku utekli, do poločasu jsme to ale otočili a pak si myslím, že jsme byli o kapánek lepší a po zásluze jsme vyhráli."