29. prosince 2022

Martin Fletcher/Laimuté Ališauskiené

Po dramatickém zápasu brala výhru Opava


15. kolo, středa 28. 12. 2022

BK Opava

Královští sokoli

92:81
(21:21 , 19:22 , 24:19 , 28:19 ) 1212 diváků, Víceúčelová hala Opava

Statistiky zápasu

BK Opava

 • Luděk Jurečka 21 bodů, 5 doskoků a1 asistence
 • Jakub Šiřina 20 bodů, 3 doskoky, 11 asistencí
 • Jakub Slavík 15 bodů, 2 doskoky a1 asistence
 • Filip Zbránek 9 bodů, 1 doskok a 3 asistence
 • Radek Farský 8 bodů, 1 doskok a1 asistence

Královští sokoli

 • Maksim Šturanović 21 bodů a 5 doskoků
 • Lamb Autrey 20 bodů, 5 doskoků a 3 asistence
 • Adam Goga 10 bodů, 4 doskoky a 2 asistence
 • David Škranc 9 bodů, 6 doskoků a 4 asistence
 • Filip Kábrt 8 bodů, 2 doskoky a 1 asistence.

Sestavy

18 Jakub Mokráň, 33 Jakub Slavík, 24 Jakub Šiřina (C), 8 Jan Švandrlík, 9 Filip Zbránek, 10 Radek Farský, 23 Luděk Jurečka, 21 Radovan Kouřil, 12 Miroslav Kvapil, 78 Jan Mička

0 Lamb Autrey, 4 Adam Goga, 47 Maksim Šturanović, 11 David Škranc, 14 Vladimír Vondra, 44 Tomáš Dvořák, 8 Filip Kábrt, 36 Vojtěch Kalný, 15 Ondřej Peterka (C)


Střípky z utkání:

 • Opavský tým si již od úvodu udržoval nad sokoly mírný náskok. Za nás se trefoval zejména Lamb Autery, který zaznamenal do poloviny prvního dějství celkem 9 bodů. Díky chybám domácího týmu nás v jeden moment poslal Vojta Kalný do vedení. První čtvrtina nakonec skončila remízou 21:21.
 • I ve druhé části se nám dařilo komplikovat útočné snahy Opavanů. Díky naší výborné hře, ve které předvedl skvělou trojku Ondra Peterka a dalším bodům Lamba jsme v poločase vedli 43:40.
 • Neoddiskutovatelným pilířem naší hry je také Maksim Šturanović, což se ukázalo také ve třetím dějství hry – Maksim srovnal stav utkání na 48:48. Po této čtvrtině nakonec vedli hosté 64:62.
 • Ve čtvrté části domácí tým zaznamenal několik trojek (celkově jich dal 20) a i když jsme se snažili vzdorovat, tak si opavský tým vítězství nenechal vzít.

Ohlasy po utkání:

Kryštof Vlček (asistent BK Opava):

"Jsem hrozně rád, že jsme dnes vyhráli nad houževnatým soupeřem. V první polovině se nám nedařilo ubránit Autreyho i když jsme se na něj připravovali. Také druhý top skórer Hradce Šturanovič nám dělal velké problémy. V první polovině jsme dělali školácké chyby a báli jsme se odpovědnosti v zakončování. Druhá polovina už byla lepší a soupeře jsme přehráli na obou polovinách hřiště. Těžko dnes chválit jednotlivce, všichni dali do hry vše. O našem vítězství rozhodla střelba za tři, kdy jsme zaznamenali 20 proměněných s úspěšností 40 procent."

Jakub Šiřina (rozehrávač BK Opava):

"Potřebné vítězství se nerodilo lehce. Jsme si vědomi toho, že nemáme úplně top formu a také prohra na Slávii s námi zatřepala. Naštěstí jsme to zvládli a do nového roku jdeme s vítězstvím a snad i z lepším sebevědomím. Nedokážu si představit, co by s námi dnešní neúspěch udělal. Moc jsme si oddechli."

David Škranc (křídlo Královští sokoli):

"Věděli jsme, že Opava je doma hodně silná a to se potvrdilo. Přesto jsme si věřili a všichni naši hráči odvedli nadstandardní výkon. Nebýt hloupých ztrát a problémech na doskoku, mohli jsme dnes i překvapit. Úspěšnost trojkové střelby však rozhodla o dvouciferné výhře domácích."

Ohlasy trenérů

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli):

"Jeli jsme dnes do Opavy vyhrát. Náš tým musím pochválit za to, že se nepoložil a favorita tři čtvrtiny trápil. Domácí mají hodně tříbodových střelců, což se dnes projevilo na výsledku. Avšak obdržet dvacet trojek a prohrát jen o jedenáct bodů považuji za úspěch. Domácím k zaslouženému vítězství gratuluji."