30. srpna 2023

Klub

Rozpočet pro novou sezónu zajištěn!

Největší výzva pro vedení klubu Královských sokolů pro nadcházející sezónu po pádu z elitní KNBL byla splněna. Klub i fanoušci si mohou oddechnout. Až do konce srpna nebylo definitivně jasné, zda li se klubu podaří zajistit finanční prostředky pro jeho další fungování. Od konce loňské sezóny až doteď jsme žili v nejistotě. Nevěděli jsme, jak to s námi bude dál a jen jsme věřili, že to vše dobře dopadne. Od teď se ale konečně můžeme stoprocentně soustředit na naše sportovní cíle, řekl po rozhodnutí zastupitelstva města o přidělení finanční podpory pro klub jeho generální manažer Peter Sedmák.

Jako na houpačce bylo vedení klubu při sestavování rozpočtu pro nadcházející sezónu. Po pádu z KNBL se dalo očekávat, že finanční podpora od některých významných partnerů klesne. Že se ale bude jednat o tak enormní odklon financí, to jsme neočekávali, přiznává šéf klubu Peter Sedmák. Od začátku léta jsme prohlašovali, že po pádu do I.LM chceme zachovat co nejvíce profesionální režim a postavit takový tým, který bude mít ambici bojovat o co nejrychlejší postup zpět mezi elitu. Město Hradec Králové si stejně jako u ženského basketbalu, fotbalu a hokeje zaslouží i špičkový mužský basketbal. Jsme rádi, že po představení dlouhodobější sportovní vize a související koncepce, se vedení města rozhodlo podpořit přiznání finanční podpory pro náš klub. Město Hradec Králové se tak opět stalo hlavním partnerem našeho klubu. Speciální poděkování patří zejména sportovní komisi, paní primátorce Pavlíně Springerové a panu náměstkovi Miroslavu Hlouškovi. Přiznání finanční podpory ze strany města nebylo vůbec jisté a situace kolem toho se na radnici v průběhu léta několikrát měnila. Město se ale nakonec rozhodlo fungování klubu podpořit a hlasováním zastupitelstva schválilo přiznání finanční podpory. Jsme za to velmi vděční a uděláme maximum proto, abychom svým fungováním a sportovními výsledky městu tuto jeho investici splatili. Těšíme se, že fanouškům budeme moci opět přinášet radost z basketbalu, zní z vedení z klubu.

#spolecnezahradec #dekujeme