27. srpna 2023

Tisková zpráva

Nová sezóna je za dveřmi. Informační embargo končí!

Po pádu z KNBL Královští sokoli zažívali velmi turbulentní léto. Změny ve vedení klubu, příprava rozpočtu, skládání týmu, nebo ještě stále trvající uzavření domácí haly z důvodu renovace. To je jen malý výčet výzev, které před sebou toto léto vedení klubu mělo. Se vším se ale podařilo vypořádat a informační embargo tak končí. Pod Bílou věží se pro 1. ligu zrodil zcela nový tým.

Hned první nelehkou výzvou po pádu z KNBL bylo pro klub nahrazení dlouholetého předsedy, patrona a šéfa Královských sokolů, pana Jiřího Dvorského. Ten se rozhodl ukončit své působení v klubu. Na jeho místo do pozice předsedy klubu byla zvolena Ondřejka Vejražková a pozice generálního manažera se chopil Peter Sedmák. Další nelehkou výzvou pro již nové vedení klubu bylo sestavení realizačního týmu. Trenérovi Kuscovi vypršela po sezóně smlouva a o pokračování spolupráce nebyl další zájem. Stejně tak bylo zřejmé, že se nepodaří udržet většinu hráčských opor loňského kádru. Odchod zahraničních hráčů byl očekávatelný jak z pohledu ekonomiky, tak z pohledu pravidel I. LM, která povoluje aktivní účast pouze 2 zahraničním hráčům.

Pod Bílou věž se tak po angažmá v BK Redstone Olomoucko vrátil fanouškům dobře známý Pedja Stamenkovič. V klubu bude zastávat pozici hrajícího hlavního trenéra. Pomáhat s vedením týmu mu bude z pozice asistenta další navrátilec Jakub Uhrecký, který v klubu dříve působil několik let jako trenér kategorií U17 a U19.

Z hráčského kádru se vedení klubu podařilo udržet perspektivní mladé hráče Tomáše Dvořáka a odchovance Jana Bubeníčka. Ty na perimetru svými příchody dle přání nového realizačního týmu doplnili další mladí hráči. Z BK Redstone Olomoucko tak na pozici ústředního rozehrávače přišel po Tomášovi Dvořákovi další holický rodák Marek Welsch. Od svitavských Turů se ke Královským sokolům přemístil křídelník Jiří Svojanovský. Další posily nalezlo vedení klubu v podobě držitelů cenných medailí z loňských ročníků KNBL u medvědů z BC Kolín, od kterých přišel velezkušený Jiří Jelínek a na zkoušku i Theodor Dlugoš. Návrat na hradeckou palubovku zažívá i další odchovanec Tomáš Mráz a v neposlední řadě také stávající generální manažer klubu, Peter Sedmák. Příležitost v týmu dostane také nadějný talent, teprve 19 letý Jan Holásek. S týmem trénuje i další z členů loňského kádru Vojtěch Kalný. Ten je ale zatím stále hráčem sousedních Pardubic a zatím není jisté, zda li se obě strany na přestupu domluví. Kádr má tak slušně sestavenou kostru, kterou ale bude třeba ještě doplnit. V týmu se totiž nepodařilo udržet Vladimíra “Larryho” Vondru. Odchovanec klubu, jmenovec a syn jedné z hradeckých basketbalových legend se rozhodl využít nabídku GBA Lions Jindřichův Hradec. Velkou ztrátou byl i odchod dlouholetého kapitána týmu Ondřeje Peterky, který dal přednost spolupracujícímu klubu BK NAPOS Vysoká nad Labem. Přesto letní příprava týmu začala již 1. srpna a do začátku letošního ročníku I. LM v první polovině září odehrajeme několik přípravných utkání.

Vedení klubu i celý tým si je dobře vědom, jaké emoce zanechalo u fanoušků, partnerů i basketbalové veřejnosti jeho působení zejména v druhé polovině loňské sezóny KNBL, která vyvrcholila velmi bolestivým sestupem z elitní soutěže. Nejen proto se rozhodlo přehodnotit svůj přístup i sportovní koncepci. To vše s jediným cílem - bavit fanoušky atraktivním basketbalem s viditelnou touhou po vítězství a ambicí vrátit se do KNBL!

#pojdtedotohosnami