5. srpna 2023

Jan Zadražil

Mládežnická sezóna 2023/24 je za dveřmi

Přinášíme vám aktuální rozpis zápasů v sezóně 2023/24 dle rozpisu České basketbalové federace.

Jsme těsně za polovinou letních prázdnin, start nové sezóny se nám pomalu blíží a v klubu došlo k několika změnám na trenérských postech. Skončila naše dlouholetá dvojice Honza Vyroubal a Pavel Vošlajer, kterým patří veliké poděkování za to, co pro klub udělali a bude jim věnován samostatný článek.

Do nového ročníku 2023/24 vstupuje náš mládežnický basketbal hned s osmi kategoriemi. Nechybějí samozřejmě minižákovské kategorie U11, U12 a U13, které se budou prát ve východočeském přeboru, mladší žáci U14 a starší žáci U15 mají svá zastoupení v žákovských ligách a změří tak síly s týmy po celé republice a dorostenecký tým U17 bude hájit naše barvy v celostátní lize. Netradičním prvkem budou kategorie U15 B a U17 B, které uvidíme v nadregionální lize, a budou tak příležitostí pro kluky se lépe vyhrát, aby se třeba v budoucnu lépe zapojili do výkonnostnějšího basketbalu.

V letošním ročníku nám bude chybět kategorie U19, která se přesunula, v rámci vzájemné spolupráce klubů, do Vysoké nad Labem, a naopak kategorie U17 se pro letošní rok přesouvá pod Bílou věž.

Na představení celého trenérského týmu se můžete těšit později a také na příspěvky a fotografie z letní přípravy, která započne v neděli 20. srpna. Proto sledujte naše sociální sítě.

Instagram: kralovstisokolimladez

Facebook: Královští sokoli – mládež

Rozpis utkání zde: