7. července 2023

Redakce

Mládežnický basketbalový kemp Královských sokolů proběhl na výbornou

Ve dnech 3. -7. července se uskutečnil kemp Petera Sedmáka. Zúčastnily se ho chlapci nejen z mládežnických kategorií Královských sokolů, ale také z klubu BK Vysoká nad Labem, SK Týniště nad Orlicí a dvě děvčata z Hradeckých lvic.

„Na pár dní se zúčastnil kempu i šéftrenér mládeže Tomáš Mráz z klubu BK Vysoká nad Labem. Tato spolupráce je pro nás velmi důležitá, protože to všichni děláme pro ten skvělý basketbalový sport," sděluje šéftrenér mládeže Královských sokolů Hradec Králové Martin Sýkora a pokračuje: „Každý den jsme od ranních hodin až do doby oběda pilně trénovali, učili techniku a prostě se bavili basketbalem. Každé odpoledne jsme pak zvolili nějakou volnočasovou činnost, aby se děti ještě více sblížily. Byli jsme například regenerovat také v místních Městských lázních (Aquacentru). Zde jsme dali tělům odpočinout pomocí vířivek, ale také jsme se zaměřovali na cvičení ve vodě a volnou zábavu,".

Mimo jiné trenéři s dětmi vždy po obědě vyrazili do místních parků, kde měli dostatečný čas na odpočinek, poté je čekala další fáze odpoledního tréninku. Zajímavým zpestřením pro ně jistě byla také přednáška od bývalého profesionálního basketbalového hráče Petera Sedmáka. Po ní následovaly všetečné i vtipné otázky ze strany dětí.

A co sděluje Martin Sýkora mladým zájemcům o basketbal? „Basketbal je hodně specifický a rozhodně se nejedná o jednoduchou hru. Tento sport je zajímavý ve všech směrech. Každou věc, kterou se naučíte v basketu jako je koordinace pohybů, um s míčem apod. vám dělá radost. Basketbalista se celou kariéru stále učí, jak nové prvky, tak další věci,“.