4. července 2023

Redakce

Do 1. ligy jdeme s pokorou a chceme předvést co nejlepší výkony!

Po vypadnutí z Kooperativa NBL jsme se koncem uplynulého měsíce přihlásili do 1.ligy mužů. Máme v plánu rozšířit realizační tým o hlavního trenéra a jeho asistenta, kteří si budou skládat svůj tým.

Po rokováních s primátorkou města Hradce Králové Pavlínou Springerovou a jejím 1.náměstkem Miroslavem Hlouškem, je jasné že můžeme počítat s podporou města. Podporu nám potvrdil také hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček. Další parneři, se který půjdeme znovu do boje o Kooperativu NBL jsou Texim, YELLOW energy a společnost MSIo. S dalšími partnery jednáme a většina z nich bude i nadále podporovat basketbal v Hradci Králové.

V I. lize budeme patřit do skupiny VÝCHOD. Zde se můžete podívat jací nás budou čekat soupeři: https://cz.basketball/soutez/4124?t=12956&r=&m=&p=7810#tab-pane-one.

První zápas odehrajeme na hřišti soupeře BK Opava B (15.9.2023), hned druhé kolo bude derby proti BK VIVIDBOOKS Pardubice, které odehrajeme na domácí palubovce 24.9 .2023 v 16:30 (neděle). Hrací dny zápasů jsou pátek nebo neděle, přičemž časy by měly být zachovány takto: v pátek od 19:00 a v neděli od 16:30. Někdy se mohou se lišit hrací dny podle obsazenosti SH Třebeš.

V první lize mužů hraje celkem 20 týmů. Družstva budou dle území rozdělena do dvou skupin po 10 týmech (skupina Východ a skupina Západ). Hrací systém je každý s každým, tj. 18 utkání.

Systém soutěže 1. ligy

Nadstavdová část (skupina o 1.-6. místo):

První 3 družstva ze skupiny Východ a první 3 družstva ze skupiny Západ odehrají utkání každý s každým pouze s družstvy z druhé skupiny. To vše systémem doma-venku, se započítáním všech výsledků ze základní části (tj. 6 utkání).

Nadstavdová část (skupina o 7.-12. místo):

Družstva na 4.-6. místě ze skupiny Východ a družstva na 4.-6. ze skupiny Západ odehrají utkání každý s každým pouze s družstvy z druhé skupiny. To vše systémem doma-venku, se započítáním všech výsledků ze základní části (tj. 6 utkání).

Play-Off (PO1) - čtvrtfinále:

Družstva na 1.-8. místě po nadstavbě spolu sehrají čtvrtfinále Play-Off na tři vítězná utkání systémem 1-1-1-1-1. V níPlay-off nastoupí nejlépe umístivší se družstvo po nadstavbě proti nejhůře umístivšímu. Prvé utkání se sehraje na hřišti lépe postaveného družstva po nadstavbě.

Play-Off (PO2) - semifinále:

Vítězové čtvrtfinále Play-Off spolu sehrají semifinále Play-Off na dvě vítězná utkání systémem 1- 1-1. V semifinále Play-off nastoupí nejlépe umístivší se družstvo po nadstavbě proti nejhůře umístivšímu se a druhé proti třetímu. První utkání se sehraje na hřišti lépe postaveného týmu po nadstavbě.

Play-Off (PO3) - finále:

Vítězové semifinále Play-Off spolu sehrají finále systémem 1-1-1. První utkání se hraje na hřišti lépe postaveného družstva po nadstavbě.

7. Play-Out (PT):

Družstva na 7. až 10. místě ze skupin Východ a Západ po základní části sehrají kvalifikační skupinu o udržení systémem každý s každým s družstvy z druhé skupiny systémem doma-venku, se započítáním všech výsledků ze soutěže 1. ligy (tj. 8 utkání). Družstvo na 19. místě bude hrát baráž o účast v I.lize mužů 2021/2022 s vítězi skupin II. ligy o dvě postupová místa. Družstvo na 20. místě sestoupí přímo do II. ligy mužů.

Postup do baráže o KNBL

Finalisté I.ligy mužů 2022/2023 sehrají s 12. družstvem KNBL baráž o účast v KNBL 2023/2024.