7. května 2023

Jan Zadražil

U14 a U15 na prvních místech

Obě naše žákovské kategorie U14 a U15 mají za sebou velmi úspěšné fáze sezóny 2022/2023.
  • U14

Před sezónou 2022/2023 tým převzala trenérka Eva Šotolová a její asistent Kuba Polák. Hráči absolvovali společné soustředění v Kostelci, které sloužilo k sehrání se a stmelení party.

V základní skupině D žákovské ligy tým odehrál 14 zápasů s bilancí 9 výher a 5 proher.

Následně tedy naše 14ky postoupili do ligy, a to ze 3.místa. Začala velká dominance, kluci dokázali vyhrát všech 14 zápasů a skočili suverénně první za druhou Slunetou. Celý tým v zápasech dokázal působit velmi komplexně prezentoval se týmovou hrou.

Komentář trenérky Evy Šotolové:

„Na začátku sezóny, bohužel, kluci neměli základní návyky. Neměli pod kontrolou driblink, odstupovali v obraně na 2 metry, chyběla fyzička i morálka. Je to ale také dané tím, že spousta kluků začalo s basketem teprve před sezónou. V posledních zápasech jsem ale byla nadšena z toho, jakým způsobem brání, protože jsme na tom hodně v tréninkách makali. Na driblinku taky dřeme každý trénink a začíná to nést ovoce. Jdeme na to od základu, postavení nohou, snažíme se předělávat špatné návyky střelby a už nám sem tam spadne i nějaká ta pěkná trojka. Myslím si, že kdybychom teď hráli proti Nymburku, který postoupil do extraligy, tak hrajeme minimálně vyrovnaný zapas. Kluci mi dělají radost a věřím, že pokud budou pokračovat minimálně v tomto tempu, tak máme příští rok i na extraligu.“

  • U15

Taktéž u týmu U15 proběhla před sezónou změna trenéra. Po dlouhých letech trénování Tomáše Hrušky a Evy Šotolové, kterým patří velké poděkování za odvedenou práci, převzal tým Martin Sýkora a jeho asistent Roman Vejražka.

V základní skupině C žákovské ligy tým odehrál také 14 zápasů a podařilo se mu vyhrát hned osmkrát, bohužel šestkrát na soupeře nestačil. Zůstali jsme v lize a byla velká motivace vyhrát a potvrdit roli favorita.

V lize kluci dominovali, prohráli pouze jednou na palubovce Lynxu Liberec, ale jinak v žádném jiném zápase nezaváhali. Tým tahal za jeden provaz a dokázal se porvat o úspěch v těžkých zápasech.

Komentář trenéra Martina Sýkory:

„Kluci se rozbíhali trochu těžce. Měli samozřejmě nové informace z basketbalového prostředí, nové věci ohledně vedení týmu, postupem času se do toho dostávali a zjišťovali, že to funguje. Jsou nesmírně pracovití, a je vidět, že k tomu byli vedeni od bývalých trenérů. Poprali se s touto výzvou velmi dobře a myslím si, že když budou takhle makat, tak se budou posouvat dál. Jsme za to samozřejmě velmi rádi, protože nám to ukázalo, kolik práce máme ještě před sebou, takže se moc těšíme na další výzvu, a to kategorii U17, kde kluci budou „prvoročáci“ a budou se s tím muset poprat ještě více a sejdou se s o rok staršíma klukama. Takže moc gratulujeme s Romanem klukům k prvnímu místu v lize, které zaslouží velké uznání. Důsledkem velmi dobré sezóny a dalším úspěchem pro klub je také to, že Ondra Skákal a Dan Holický se už podruhé probojovali na reprezentační kemp U15, takže i jim patří velká gratulace a držíme jim palce. Samozřejmě nesmím zapomenout na velké poděkování trenérům, pod kterými kluci vyrůstali, a sice Tomáši Hruškovi a Evě Šotolové.“