7. května 2023

Martin Fletcher/Laimuté Ališauskiené

CHCEME ZÁCHRÁNIT KNBL PRO HRADEC KRÁLOVÉ!

Královští sokoli a TJ Sokol Písek-Basketbal Sršni se utkají v pondělí 8.5.2023 od 18:00 hodin ve Sportovní hale Třebeš.

Královským sokolům se bohužel uplynulý zápas v Písku nepovedl podle představ a prohráli 100:85 (24:26,29:23,25:20,22:16). Defenzivní práce nebyla ze strany hradeckého týmu kvalitní a když k tomu připočteme také nepřesné střely, tak to stálo sokoly prohru o 15 bodů. Klíč k záchraně je nyní jasný, domácí tým musí zvítězit o 16 bodů, aby příslušnost v nejvyšší mužské basketbalové lize zachránil.

V pátek 5.5. na horké písecké palubovce byl nejlepším domácím hráčem Martin Svoboda, který zaznamenal 19 bodů, 5 doskoků a 1 asistence. V hradecké dresu byl nejlepší David Škranc s 27 body, 8 doskoky, a 4 asistencemi.

Rozhovory před zápasem:

Richard Kucsa (hlavní trenér)

Co je hlavním aspektem včerejšího prohraného utkaní proti Písku?

Bylo to hlavně o obraně, dostat 100 bodů je velmi mnoho a neodráží to jak se má bojovat o záchranu.

Královští sokoli musí v pondělí zvítězit o 16 bodů, aby zachránili nejvyšší ligu pro Hradec Králové.Bude to asi hodně těžké, že?

Při pohledu na rozdíl skóre 6 vteřin před koncem zápasu bych samozřejmě přivítal, kdyby bylo těch 10 bodů konečných, ale je to víc a to je realita. Každý zápas je jiný, tentokrát ale nezačínáme 0:0 a bude to velmi těžký úkol pro nás. Já ale věřím že na věci z prvního zápasu umíme zareagovat a doma vyhrajeme o potřebný počet bodů

Ondřej Peterka (kapitán)

Sokoli musí zvítězit o 16 bodů. Ondro, co myslíš podaří se?

Včerejší výsledek není ideální do odvety, ale my se teď musíme soustředit na pondělní odvetu a doma zvítězit o 16 bodů. Je to těžký úkol, ale já věřím, že doma předvedeme lepší výkon a budeme se o to rvát do poslední vteřiny.