28. března 2023

Libor Štěpán/Martin Fletcher/Laimuté Ališauskiené

Hrajeme o udržení matematické naděje na únik z baráže. K tomu musíme nutně vyhrát!

Slavia je jeden ze dvou protivníků, kterého jsme dokázali v sezoně porazit 2×. V současné době to je také jeden ze 2 soupeřů, se kterým, když se nebude počítat skóre, máme v ročníku aspoň vyrovnanou zápasovou bilanci.

9.kolo nadstavbové části (skupina A2) Kooperativa NBL 2022/2023

SK Slavia Praha a Královští sokoli se utkají ve středu 29.3.2023 od 18.30 hodin v Hala Slavie Eden.

SK Slavia Praha

Po 30 odehraných zápasech v tomto ročníku Kooperativa NBL bral tým z Edenu 10 výher a 20 proher. Slavia Praha nasází průměrně za utkání 77.4 bodu a obdrží 83.2 bodu. Mezi lídry týmu patří Dantez Walton s průměrem za zápas = 15 bodů, 4 doskoky a 2.2 asistence. Trevor Randall John má na mač koeficient = 14.3 bodu a 3.6 doskoku. Nutné je zmínit také další ikonu edenského týmu, a to Adama Josepha Dworskeho
s jeho čísly na zápas = 11.6 bodu, 4.1 doskoky a 4.1 asistencemi.

Královští sokoli

Ve skupině A2 zatím vyhráli jediný zápas, právě nad Slavií.

Ve skupině A2 také jen 3× nastříleli aspoň 80 bodů, hned 2× z toho tuto hranici překonali nejvýše o 3 body.

V 9. kole jakékoliv nadstavbové skupiny nejvyšší soutěže pro ně dosud platí jednoduché pravidlo. Ať hráli doma, nebo venku, vždy zvítězil domácí tým, který přitom pokaždé po některé z prvních dvou čtvrtin prohrával.

Zápasová bilance 5-25 je tou nejhorší v dějinách působení hradeckých mužů v NBL. A nic na tom nezmění ani případně vítězství a posun na 6-25.

Ondřej Peterka

 • Potřebuje na palubovce strávit 16 minut, aby dosáhl hranice 8 500 odehraných minut v NBL (vč. play-off a baráže).
 • Popáté v sezoně nastřílel dvouciferný počet bodů ve dvou utkáních v řadě. Ale jen jednou to zvládl i potřetí.

David Škranc

 • Pouze zranění stehna, kvůli kterému odstoupil ze souboje s Olomouckem, mu zabránilo k překonání mety 5 000 minut v nejvyšší soutěži už před týdnem. Zbývá mu do ní jediná minuta. Ale bude moct v Edenu vůbec naskočit?
 • 11. vstřelený bod Slavii bude jeho 300. v sezoně. A tomuto soupeři, pokud tedy nastoupil, nasázel vždy aspoň 13 bodů.

Adam Goga

 • V lednovém domácím souboji se Slavií nastřílel 12 bodů, nejvíce v sezoně. V obou duelech v Edenu však zaznamenal nejvýše 3.
 • Proti Olomouci potřetí v ročníku a poprvé po 2 měsících překonal hranici 10 bodů. Navíc po 6 týdnech odehrál zápas, ve kterém nasbíral více než jeden doskok i více než jednu asistenci.

Maksim Šturanović

 • Před týdnem potvrdil, že proti Olomouci se mu obvykle nedaří. Ve všech ostatních duelech skupiny A2 zaznamenal double double, jen v dosavadních 3 střetech v nadstavbě s hanáckým soupeřem ani jeden. Navíc poprvé po téměř 4 měsících neodehrál ani 20 minut, jelikož po dlouhé době čelil hrozbě 5 osobních chyb.
 • Proti Slavii to naopak dokázal pokaždé v ročníku.
 • 3× v sezoně zablokoval soupeři hned 3 střelecké pokusy. Z toho 2× to bylo Slavii.

Aleksa Šolević

 • Proti Olomouci poprvé v NBL zaznamenal více než 5 doskoků i asistencí.
 • Slavia je jediný soupeř české ligy, kterému čelil více než jednou a dosud pokaždé mu nastřílel dvouciferný počet bodů. Pokaždé jich bylo aspoň 14.

Marko Prskalo

 • Podruhé v sezoně nastřílel ve 2 utkáních po sobě dvouciferný počet bodů a je naprostou raritou, že ve těchto 4 zápasech se pokaždé jednalo přesně o 15 bodů.
 • Proti Olomouci k tomu přidal také 8 doskoků, druhý nejvyšší počet v dresu sokolů. A také vůbec první blok, v 11. zápase.
 • Potřetí za sebou pak získal v hodnocení užitečnosti více než 10 bodů, navíc má tato řada stoupající tendenci. Naposledy to bylo 18 bodů. Bude jich v Edenu více?

Filip Kábrt

 • Poprvé od konce října odehrál ve 2 utkáních za sebou 10 a více minut. Dokonce šlo o 14 a více minut.

Vzájemná utkání v sezoně 2022/2023

V základní části tohoto ročníku Kooperativa se oba týmy utkaly dvakrát, každý z týmu bral po jedné výhře.

 • 19. 11. 2022 SK Slavia Praha 81:87 Královští sokoli (9.kolo)
 • 21. 1. 2023 Královští sokoli 62:73 SK Slavia Praha (20.kolo)

V nadstavbové části skupiny A2 proběhly dva zápasy, opět každý z celků bral po jedné výhře.

 • 15. 2. 2023 SK Slavia Praha 102:76 Královští sokoli (3.kolo)
 • 11. 3. 2023 Královští sokoli 107:87 SK Slavia Praha (6.kolo)

Rozhovory před zápasem:

Richard Kucsa (hlavní trenér)

Slovo agresivita samo o sobě nezní dobře, bez ní by to však v kolektivním sportu nešlo. V košíkové jde opravdu o každý míč. V posledním zápase jste bojovali ze všech sil. Proč se nakonec nepodařilo porazit Olomoucko?

Bojovnost tam byla, ale byly věci, které nás limitovaly dosáhnout k vítězství. Byly úseky hry, kdy jsme nebyli dostatečné koncentrování a disciplinování. Toto nás dost brzdilo i v ostatních zápasech. Musíme se z toho zápasu poučit.

Nad celkem z Edenu jste již brali výhru. Dokážete jim znovu, že na ně umíte?

Čeká nás známý soupeř, ale jde to nový zápas v jiném prostředí. Spoléháme se na náš kolektivní výkon podpořený dobrou individuální hrou, pokud budeme hrát s dostatečným sebevědomím tak je v našich schopnostech odehrát zápas se žádaným výsledkem pro nás.

Marko Prskalo (křídlo)

Bilance vítězných čísel má stále záporné hodnoty, ale bez diskuse se hra týmu čím dál více zlepšuje. Vnímáš, že nyní je kolektiv hráčů ve větší harmonii?

Zvýšili jsme tempo naší hry a jako tým působíme mnohem lépe. Věřím, že nám to pomůže získat lepší výsledky. Atmosféra v kabině je velmi dobrá.

Dá se Slavia Praha znovu porazit? Co k tomu bude zapotřebí?

Samozřejmě je můžeme porazit, ale musíme být maximálně koncentrovaní. Musíme zastavit jejich střelbu na 3 body a být agresivní.

Co děláš ve volném čase mimo basketbalu?

Svůj volný čas mimo basketbal rád využívám k tomu, abych se dostal co nejvíce do přírody a dělal prostě věci, které mě nejvíce naplňují. Také se snažím chodit do mé oblíbené kavárny a samozřejmě být v co nejužším kontaktu se svými blízkými.

Do utkání nenastoupí kvůli dlouhodobému zranění Lovro Mandalinić a kvůli dalšímu zranění také Tomás Cavallero.