14. března 2023

Martin Fletcher

Co je nového u Královských sokolů?

Na několik všetečných otázek nám odpověděl sportovním manažer basketbalového klubu Královských sokolů, Peter Sedmák. Dozvíte se, proč skončil Lamb Autrey i plány do budoucna.

Královští sokoli se pokouší nadechnout k záchraně v lize. Tým doznal určitých změn. Je u sokolů něco nového?

Ano, v týmu došlo k určitým změnám, které jsou na první pohled viditelné. V našem klubu už nebude dále pokračovat střelecký lídr Lamb Autrey. Na začátku roku nás požádal, abychom ho uvolnili domů kvůli řešení rodinných problémů. Do toho přišlo zranění, které se mu přihodilo v zápase s Nymburkem. Doba léčení se měla natáhnout na jeden měsíc. To byl přesně čas na to, aby si doléčil zraněný kotník a v únoru odjel dořešit rodinné věci. Výkonný výbor se dohodl, že hráč může odletět jen během reprezentační pauzy, kde měl prostor 12–14 dnů na vyřešení svých problémů. Reprezentační okno bylo ve dnech 20.2-28.2, ale nejbližší zápas byl 4.3 takže se mohl klidně 2.3. vrátit. Hráč, ani jeho agent však tuto možnost neakceptovali a Lamb odletěl 19. 1. do USA bez platných pracovních víz, která byla v procesu řešení, a riskoval tak nemožnost návratu do Čech. Do dnešního dne nám nedoručil žádnou lékařskou zprávu ani zprávu o rehabilitaci svého zraněného kotníku. Z těchto důvodů jsme s ním rozvázali smluvní vztah a nepočítáme s jeho návratem do týmu. Nebylo by to fér vůči ostatním hráčům a jde o princip, neboť hráč si nemůže dělat, co chce a musí se držet pravidel smlouvy. Pokud bychom ho vrátili do týmu, dali bychom najevo dalším, že mohou odjet domů, když se blíží důležitá část sezony, a po měsíci a půl se mohou bez jakýchkoliv problémů vrátit a nic se neděje. Přejeme Lambovi spoustu sportovních a osobních úspěchů v jeho dalším klubu a děkujeme mu za odvedenou práci pro hradecký tým.

Jak vidíte a hodnotíte práci nového trenéra Richarda Kucsy?

Ještě je krátký čas na hodnocení práce trenéra, ale je to velká změna a myslím si, že v pozitivním smyslu. Líbí se mi, jak kluci trénují a jak jsou vedeni. Věřím, že to je vidět i zvenčí. Doufám, že se mu u nás líbí a práce ho baví. Nemá to lehké, jen málokdo by vzal takovou výzvu. Trenér má mou úplnou důvěru a stojím za ním ve všech rozhodnutích.

Mise je jasná, zachránit nejvyšší basketbalovou ligu mužů pro královéhradeckou metropoli. Máte nějaký speciální vzkaz pro fanoušky?

Mám jediný vzkaz. Aby pokud možno v hojném počtu chodili na naše zápasy, věřili nám, i když se nám nedaří, a stáli při nás. Stále je naděje na 11. místo, máme to ve svých rukou. Vedení týmu, trenér i hráči udělají maximum pro to, abychom nejvyšší soutěž zachránili.

Co sokoli do budoucnosti chytají v kontaktu s veřejností?

Do budoucna bychom chtěli revitalizovat další street hřiště v Hradci Králové a uspořádat streetballový turnaj základních škol pod záštitou paní primátorky. Také spolupracujeme na projektu víceúčelového hřiště na Stříbrném rybníku. Toto jsou naše nejbližší cíle, kterých chceme dosáhnout.