21. února 2023

Martin Fletcher/Laimuté Ališauskiené

Válečníci brali v Hradci výhru

Bohužel se nám nepodařilo prolomit ledy porážek a do semifinále Českého poháru jde Děčín. Po reprezentační pauze nás bude čekat zápas 4.3.2023 od 18 hodin na palubovce BK Redstone Olomoucko.

Královští sokoli Hradec Králové VS BK ARMEX Děčín odehráli čtvrtfinále Českého poháru 2022/2023 čtvrtfinále Českého poháru 2022/2023 2023 od 18:00 hodin ve Sportovní hale Třebeš.

61:75 (18:19,14:16,12:26,17:14)

Střípky z utkání:

 • 1.čtvrtina – První dva body domácího týmu zavěsil David Škranc, poté následovala trojka kapitána týmu Ondřeje Peterky, stav utkání byl po dvou minutách 5:4. Hned od prvních vteřin předváděli sokoli velmi pohledný a aktivní basket, další trojku přidal Maksim Šturanović na 8:5. V basketbalu neexistují žádné zázraky, stačí když na sobě tým pracuje a získá potřebné sebevědomí, což sokoli v tomto dějství maximálně naplňovali. Ondřej Peterka v první čtvrtině zaznamenal 8 bodů, 2 doskoky a 1 asistenci.
 • 2.čtvrtina – Hned v úvodu díky faulu proměnil Marko Prskalo jeden ze dvou trestných hodů. Oba týmy po třech minutách zaznamenali jen pět bodů. Hlad po bodech ukončil trojkou Tadeáš Vlček. Pěkně proměnil trestné hody Aleksa Šolević a pak přidal zpod koše dva další, na tabuli svítil stav 32:30. Po polovině zápasu byla úspěšnost za 2 body na straně domácích 36.8% (7) u hostů 33.3% (7), u trojek to bylo 20% (3) u Děčína 60% (3). Nejlepším hráčem Děčína byl Anthony Lamont Walton jr. ten zaznamenal 13 bodů, 3 doskoky a 1 asistenci. Na straně sokolů byl nejlepším hráčem Ondřej Peterka 8 bodů, 3 doskoky a 2 asistence.
 • 3.čtvrtina – Po pauze se přestalo domácím dařit a Děčín šel do vedení po třech minutách na 46:36. Za sokoli v tomto dějství předváděli skvělý výkon Aleksa Šolević a Tomás Cavallero, ale to stejně nestačilo, Děčín se dostal o 17 bodů vpřed.
 • 4.čtvrtina – I v tomto dějství dominoval hostující tým, sokolům se na prsty přilepila smůla. Po třech minutách dostal nesportovní faul Lukáš Bobek, Aleksa Šolević trestné hody proměnil.

Královští sokoli:

 • Aleksa Šolević 14 bodů, 4 doskoky, 3 asistence
 • Tomás Cavallero 13 bodů, 2 doskoky, 4 asistence
 • Ondřej Peterka 11 bodů 5 doskoků, 3 asistence
 • Maksim Šturanović 9 bodů, 8 doskoků, 2 asistence
 • David Škranc 6 bodů, 7 doskoků, 1 asistence

BK ARMEX Děčín

 • Anthony Lamont Walton jr. 19 bodů, 10 doskoků, 5 asistencí
 • Filip Kroutil 12 bodů, 8 doskoků, 1 asistence
 • Igor Josipović 11 bodů, 3 doskoky
 • Matěj Svoboda 10 bodů, 6 doskoků, 1 asistence
 • Ty Nichols 9 bodů, 1 doskok, 3 asistence
Ohlasy po zápase

Královští sokoli

Richard Kucsa (hlavní trenér):

Proč si myslíte, že nakonec utrhl výhru Děčín?

V první řadě chci pogratulovat hostům k vítězství a postupu mezi nejlepší čtyři v poháru. Mrzí mě, že jsme neuměli vhodně zareagovat a udržet trend z prvního poločasu. Byl to specifický zápas, bylo mnoho přerušení a padalo hodně trestných bodů. Zápas byl hodně rozkouskovaný, ani jeden tým se nedokázal dostat do rytmu. Hodně mě mrzí naše střelecká nemohoucnost, což mohu potvrdit tím, že jsme neproměnili 14 trestných hodů. Toto se musí určitě změnit. Máme na čem pracovat a těším se na dva týdny reprezentační pauzy, kdy budeme moci na sobě makat.

Ondřej Peterka (křídlo)

Proč myslíš, že sokoli podlehli Děčínu?

Určitě za tím stojí, že jsme dali jen šedesát bodů, což je na domácí zápas strašně málo. Měli jsme spoustu nedorozumění a hloupých ztrát. Myslím si, že jsme byli prvním poločase lepší, měli jsme jít do alespoň do deseti bodového vedení a pak by byl vstup do toho druhého poločasu jistě lepší. Děčín skóroval z rychlých nájezdů a z trestných hodů, což jsme si nepohlídali. Musíme dávat více bodů a více trojek. Teď je repre pauza, musíme se dát do kupy a ten konce sezóny urvat, tak ať nejsme poslední.

BK ARMEX Děčín

Tomáš Grepl (hlavní trenér)

Jak hodnotíte zápas a výkon vašich hráčů?

Zápas byl těžký pro oba týmy, protože nejsme zvyklí hrát ve sledu středa, sobota a pondělí. V prvním poločase působily oba celky unaveně, nicméně ve druhé půli to bylo skoro jako play-off bitva. Hradec hrál dnes velmi slušně, ale my jsme ve druhé části chtěli o něco víc. Nakonec jsme to zvládli a budeme hrát FINAL 4.

Matěj Svoboda (křídlo) Jak hodnotíte utkání?

Začátek utkání byl z naší strany takový utrápený, na čemž se podepsal program, který jsme měli v posledních týdnech. Cíl jsme však splnili a to jít do FINAL 4. V druhém poločase jsme trošku zapnuli a jsme hrozně moc rádi, že vítězství je naše. I přesto, že se letos Hradci nedaří, tak pro nás to dnes nebyl lehký zápas. Moc si této výhry vážíme.