19. února 2023

Martin Fletcher/Laimuté Ališauskiené

Zítra nás čeká čtvrtfinále Českého poháru proti Děčínu

Vítězství je hlavním cílem Královských sokolů v zítřejším zápase. Přijďte nás podpořit, každé tleskající ruce jsou vítány.

Královští sokoli Hradec Králové a BK ARMEX Děčín se utkají v pondělí 20. 2. 2023 od 18:00 hodin ve Sportovní hale Třebeš ve čtvrtfinále Českého poháru.

Královští sokoli

  • Do zápasu kvůli poranění kotníku nenastoupí Lovro Mandalinić, Lamb Autrey a Michal Svojanovský. Kvůli zlomenému prstu nenastoupí Jan Bubeníček.

Královští sokoli:

Hradeckému týmu se nedaří vylézt z jámy sérií porážek, ale v zápase s USK Praha byl vidět vytrvalý boj až do konce zápasu. Právě poslední utkání odehráli sokoli tuto sobotu v nadstavbové části skupina A2 na palubovce USK Praha, týmu z Folimanky podlehli sokoli 80:70. Hradecký tým nasází průměrně na zápas 70.2 bodu, obdrží 86.8 bodu. Úspěšnost 2 bodových pokusů má koeficient 51.2%, u trojek to je 31.1%. Bilance výher a proher 4/22. Mezi lídry týmu patří Maksim Šturanović, který na zápas zaznamenává 16.4 bodu, 8.9 dokosku, Aleksa Šolević (za 5 zápasů) 15.2 bodu za mač a 4.4 doskoky, Tomas Cavallero (3 zápasy) s průměrem 13 bodů na zápas a 4 doskoky na mač, nutné je také zmínit Davida Škrance s 12.8 bodu na zápas a 5 doskoků. Změny v týmu přinášejí pozitivní vítr do plachet a touhu po vítězství.

BK ARMEX Děčín

Tým odehrál poslední zápas v sobotu 18. 2. 2023 v nadstavbové části skupiny A1 na palubovce NH Ostrava, které podlehl 72:93. Mančaftu z Ústeckého kraje, který se nachází na soutoku řek Labe a Ploučnice se během sezony daří na zápas naházet 80.5 bodu. Průměr obdržených bodů je na čísle 79.5. Úspěšnost 2 bodových pokusů má koeficient 52.1%, u trojek to je 30.1%. Bilance výher a proher 16/10. Mezi lídry týmu patří Ty Nichols s 18.1 body na zápas, Matěj Svoboda 16.1 bodu na zápas a Anthony Lamont Walton jr. s koeficientem 15.2, na doskoku mu patří pěkný průměr 6.9. v asistencích 7 na zápas.

Rozhovory před zápasem:

Richard Kucsa (hlavní trenér)

Včera jste v Praze zažil křest ohněm, což jistě nebylo jednoduché? Jak hodnotíte první utkání v trenérské funkci?

Nebylo to vůbec jednoduché, ani pro tým ani pro mě, ale hráli jsme proti lídrovi skupiny A2. Není to úspěch, protože jsme prohráli, ale já osobně jsem, viděl určité věci, na kterých jsme zapracovali. Pozitivum je, že jsme měli také krátký časový úsek, kdy jsme byli ve vedení. Soupeř však měl svou kvalitu a tu ukázal, zejména ve druhé části druhé čtvrtiny a začátku té třetí, kdy odskočil a pak už si to kontroloval. Jsem rád, že byla viditelná určitá bojovnost do konce zápasu. Nejvíce mě mrzí našich 19 ztrát. Je na čem pracovat, byl to náš první zápas, ale doufám, že vítězství přijde co nejdříve.

Jak těžká cesta to bude pomoci se vzchopit sokolům ze série porážek?

To je velmi dobrá otázka, doufám, že to nebude velmi těžká cesta. Já věřím každodenní práci na tréninku. Jestli to bude těžké tak to bude záležet jen na přístupu k povinnostem. Věřím, že negativní zápasovou bilanci vyrovnáme.

Máte ambici vyhrát čtvrtfinále Českého poháru a třeba postoupit i do jeho finále?

Samozřejmě, to je prioritní cíl, které máme. Kdo vyhraje postupuje dále a my se připravujeme na zítřek co nejlépe. Jediný náš cíl je vyhrát a poustoupit mezi nejlepší čtyři v Českém poháru.

Tomás Cavallero (křídlo)

Jak jsi se zadaptoval v novém týmu?

Zadaptoval jsem se dobře, díky spoluhráčům se cítím spokojeně a příjemně.Nyní s příchodem nového trenéra je to pro nás všechny novy začátek.

V zápase proti USK Praha jsi byl nejlepší hráč. Jak sám tento zápas hodnotíš?

Snažím se odvádět takovou práci, jakou ode mě tým potřebuje. Mým jediným cílem je zápasy vyhrávat, vím že to je nesmírně těžké, ale také věřím tomu, že to dokážeme. Myslím si, že jsme v zápase ukázali dobré věci. Každý dobrý detail nám ve hře může vždy pomoci.

V pondělí hraje Hradec čtvrtfinále Českého poháru? Jak velká výzva to pro tebe je?

Vím, že hrajeme proti skvělému týmu. O to důležitější bude se soustředit na každý moment zápasu. Hrajeme v domácím prostředí, takže věřím, že díky podpoře fanoušků, dokážeme vyhrát.