8. května 2024

Jan Zadražil

7. místo pro U12 na Festivalu v Ústí

První víkend v květnu zakončili naši mladší minižáci U12 letošní sezónu na Národním festivalu v Ústí nad Labem. Po úspěšné sezóně ve východočeské oblasti, kde kluci obsadili vynikající 2. místo, jsme s velkými ambicemi zamířili na turnaj.

Komentář trenérky Ondřejky Vejražkové

V prvním pátečním zápase jsme si poradili s týmem Sokol Písek Sršni poměrně jednoznačně, skóre 75:29 v náš prospěch. Druhé utkání bylo pro kluky větší výzvou. Přestože to byl jeden z nejlepších zápasů celého víkendu, třetí čtvrtina nám utekla a i přes velké úsilí celého týmu jsme utkání ztratili s TJ Start Havířov 55:63, což nás umístilo na 2. místo ve skupině.

V sobotu jsme narazili na tým Tygři Brno v napínavém zápase, kde rozhodovaly maličkosti. Bohužel, prohraný doskok, který nás trápil po celý turnaj, nás stál výhru a prohráli jsme o tři body 72:75.

Následující zápasy nás postavily v boji o 5.-8. místo proti BA Young Diamonds Litomyšl, týmu, který jsme v kvalifikačních zápasech neporazili. Bohužel toto utkání bylo z naší strany nejméně úspěšné a kluci prohráli 51:62.

V nedělním zápase o 7.-8. místo jsme našli i přes odjezd jednoho z hráčů dostatek síly a motivace. Utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou a zaslouženě zvítězili nad Sokolem Žižkov 57:53.

Celkově hodnotím festival jako velmi vydařený. Přestože 7. místo může být pro někoho zklamáním, kluci odehráli vyrovnané zápasy, zvládli koncovky a vždy se dokázali zvednout, když se nedařilo. Soupeři nám ukázali oblasti, kde se musíme zlepšit a taky bychom potřebovali trochu vyrůst… (s úsměvem).

Chtěla bych poděkovat všem rodičům, kteří nás přijeli podpořit. Děkujeme penzionu Tereza a panu majiteli za ubytování a malému Kryštůfkovi na nové cestě životem hodně zdraví, štěstí a klidné rodiče. Přesně tak, během našeho pobytu se narodil nový človíček!

Děkujeme organizátorům turnaje a přejeme všem hráčům, aby je basketbal nadále bavil a aby dávali do hry všechno. A počet trenérů a rozhodčích na tribunách byl ohromující – naštěstí máme našich věrných rodičů!"

Odkazy na fotky:

https://eu.zonerama.com/Kralovstisokoli23-24/Album...

https://eu.zonerama.com/Kralovstisokoli23-24/Album...

https://eu.zonerama.com/Kralovstisokoli23-24/Album...