29. dubna 2024

Jan Zadražil

Velký závěr sezóny pro tým U11

Naši nejmenší borci U11 vyrazili na basketbalový festival v Plzni. Byla to skvělá příležitost pro kluky ukázat, co umí, a zároveň se naučit něco nového od ostatních týmů. Festival byl plný zábavy a skvělých zážitků, jak na hřišti, tak mimo něj.
Komentář trenéra Tomáše Hrušky

"Jako jedno z mála družstev v této věkové kategorii máme více než deset hráčů, což nám umožnilo účastnit se kvalifikace na MČR U11. Ačkoli se na mistrovství probojovaly Pardubice, my jsme se umístili na druhém místě a zúčastnili jsme se festivalu - akce určené pro druhé nejlepší týmy. Festival, který trval tři dny, se konal v Plzni a byl to úžasný zážitek!

Několik čísel pro ilustraci: 3 dny, 14 hráčů a stejný počet rodičů, včetně sester a prarodičů, 5 zápasů a 28 šťastných dětských očí.

Basketbalově si kluci uvědomili své silné stránky a oblasti, které potřebují zlepšit. Zjistili, jak daleko mohou jejich dovednosti sahat ve srovnání s vrstevníky. Přišli na to, že výsledek zápasu není to hlavní, ale důležité je bojovat až do krajnosti našich možností, což jsme si připomínali pokřikem 'Buď hladovej'.

Celkově jsme skončili na 8. místě z dvanácti a získali jsme tričko, první akreditační kartu a od týmu Snakes Ostrava hada na míči, což byla skvělá pocta. Opravdu super basketbalová akce!"


Pátek 26.4.BK Loko Plzeň B vs. Královští sokoli19:56
Pátek 26.4.Královští sokoli vs. PORG Basket 27:95
Sobota 27.4. / Q3BK Snakes Ostrava vs. Královští sokoli75:17
Sobota 27.4. / 5.-8.Královští sokoli vs. BC Benešov25:50
Neděle 28.4. / o 7.TJ AŠ Mladá Boleslav vs. Královští sokoli71:20