10. dubna 2024

Redakce

Tkadlec: ˝Naším cílem bude udávat tempo hry.˝

Dnes nás čeká poslední semifinálová bitva, která začíná v 18:30 v Třebši! Přijďte všichni fandit! Budeme vás potřebovat!

Partner utkání

Královští sokoli vs. Slavoj BK Litoměřice

  • 10.4. od 18:30
  • Sportovní hala Třebeš, Hradec králové

Předzápasový rozhovor s Tomášem Tkadlecem

Tomáši, jaké byly tvé pocity po úvodní porážce v prvním zápase série proti Litoměřicím? Jak jste se s tím vypořádali a připravili na ten nedělní zápas?

Tak nebylo to nic příjemného. Do zápasu jsme vstupovali z pozice favorita, a ještě na domácí palubovce. Měli jsme udávat tempo, ale naopak jsme se přizpůsobili. Do nedělního zápasu jsme chtěli nastoupit s mnohem větším nasazením, se snahou udržet koncentraci ideálně po celý zápas.

V nedělním utkání jste dokázali vyhrát a vyrovnat sérii. Jaký byl klíč k tomuto úspěchu a co nejvíce pomohlo?

Jak už jsem zmiňoval, za mě největší klíč k nedělní výhře byla týmová hra a nasazení podpořené Sedmovým (Peter Sedmák) individuálním výkonem.

Série nyní dosahuje svého vrcholu v rozhodujícím třetím zápase. Jaké jsou tvoje osobní pocity před touto důležitou bitvou?

Já se neskutečně těším! Myslím si, že když se budeme držet věcí, které jsme si řekli, máme šanci na úspěch.

Jakým způsobem jste se připravovali na soupeře? Jsou nějaké specifické aspekty, ve kterých jsou nebezpeční?

Litoměřice se opírají o jádro mladíků hrající KNBL, takže mají svoji kvalitu. Našim cílem bude zastavit tyto hráče a udávat tempo hry.

Když se podíváme na vaše dosavadní výkony v sérii, kde vidíš vaše největší síly a na co byste se chtěli soustředit ještě více?

Myslím si, že jsme ukázali, že máme dost kvalitní individuality, které když spojíme s týmovou hrou, můžeme pomýšlet na splněním našich cílů. Kdybych měl vypíchnout jednu věc, kterou bychom chtěli určitě zlepšit, tak je to doskok.

Čeho se naopak musíte vyvarovat?

Nesmíme se přizpůsobit jejich hře a přistoupit na jejich tempo.