6. dubna 2024

Redakce

Hořká první domácí prohra v sezóně

Náš nejslabší výkon na útočné polovině byl jeden z hlavních faktorů první domácí porážky v sezóně. Litoměřice dobře bránili prostor okolo koše a nedovolili nám se jednodušeji prosazovat.
5.4. 2024 / 19:00Královští sokoli vs. Slavoj BK Litoměřice77:82


Tomáš Tkadlec

Po bezvadném prvním kroku proti Brnu je před námi krok druhý, kterým je semifinálová série s Litoměřicemi. Tento soupeř nás v nadstavbové části porazil na jejich domácí půdě, což naznačuje, že to nebudeme mít jednoduché.

Litoměřice je tým, ve kterém působí mladí čeští hráči, kteří hrají NBL, zejména v Děčíně a Ústí nad Labem. Jejich kvalita byla v utkání patrná.

Našemu týmu se v podstatě od začátku nedařilo. Po většinu času jsme byli ve ztrátě a museli jsme dotahovat. Nás zraňovala střelba za 3 body, která byla velmi častá, a to díky jejich dobře organizované obraně jež nás nepustila do vymezeného území.

K většímu tlaku jsme se odhodlali až v závěru utkání, kdy jsme se dokázali dotáhnout na tříbodový rozdíl. Bohužel, poslední střelu pět sekund před koncem za 3 body Pedja Stamenkovič neproměnil, což znamenalo, že Litoměřice si odvážejí první výhru v sérii.

Pro nás byl tento zápas prvním na domácí palubovce, ve kterém jsme nedosáhli na hranici 90 nastřílených bodů. To byl hlavní důvod našeho neúspěchu a obrázek našeho špatného výkonu v útoku.

Doufáme, že jsme si tento špatný zápas již vybrali a že v nadcházejícím utkání v neděli půjdeme tvrdě za vítězstvím, abychom sérii vrátili zpět do našeho města. To je zápas, ve kterém si nemůžeme dovolit ztratit.


Statistiky ze zápasu zde:


Kromě samotného zápasu bylo zpestřením i naše poločasová soutěž, do které věnovala poukázky na zapůjčení koloběžek společnost TN TRADE. Navíc jsme opět měli vystoupení Dominika Zdržálka ve Football freestylu, který si připravil nové kousky.

Děkujeme všem fanouškům za jejich podporu a věříme, že se s nimi opět uvidíme ve středu 10. dubna! V neděli série pokračuje na palubovce Litoměřic. Sledujte zápas na platformě TV COM od 17h!