15. března 2024

Redakce

Poslední zápas před play off jsme zvládli bez větších obtíží

I když Sokol pražský přijel oslaben, měl svou kvalitu a nedal nám nic zadarmo. Náš tým ale předvedl skvělý výkon a vítězíme přesvědčivým rozdílem.
15.3. 2024 / 19:00Královští sokoli vs. Sokol pražský117:86

Tomáš Mráz

Před posledním utkáním části vítězů jsme měli jistotu postupu do play-off z druhého místa, a tak jsme se soustředili na to, jak si udržet formu a nepodcenit poslední zápas. Utkání jsme obohatili o různé doprovodné akce, jako bylo vystoupení Dominika Zdržálka ve football freestylu nebo tombola s poukazem do restaurace Černý kůň od našeho partnera zápasu COOL Team.

Na druhé straně palubovky nás čekal tým Sokol pražský, který má za sebou obtížné období spojené s nedávnou tragickou událostí ve svém týmu. V našem týmu chyběl opět Theo Dlugoš a Honza Bubeníček, který se letos pravděpodobně již do hry nezapojí.

Soupeř vedl pouze jednou v zápase s krátkým vedením 2:0, ale od té chvíle jsme měli kontrolu nad utkáním. V úvodních minutách exceloval Tomáš Mráz, který nakonec zaznamenal 22 bodů a přispěl cennými útočnými doskoky. První část skončila naším vedením 27:16.

Ve druhé části jsme potvrdili naši pohodu na domácí palubovce a náskok jsme navýšili na poločasových 54:30. Naše hra byla plná pohledných akcí, jako smeč od Vojty Kalného, nádherná zadovka od Jirky Svojanovského pro Marka Welsche či skvělá střelba za 3 body od Tomáše Mraze. Nová posila Tomáš Tkadlec předváděl také svou skvělou atletičnost. Ve čtvrté čtvrtině jsme náskok ještě navýšili a zápas jsme dohráli s klidem.

Statistiky ze zápasu zde:

Děkujeme všem mladým sokolíkům za hlasitou podporu, byli jste slyšet! Už za týden nás čeká úvod play-off na naší domácí palubovce proti týmu Basket Brno U23 od 19:00 hodin.