9. března 2024

Redakce

V odvetě s Lions jsme neuspěli

Náš A-tým se vydal na další výjezd, tentokrát do jižních Čech, kde ho čekala odveta proti družstvu GBA Lions Jindřichův Hradec.
8.3. 2024 / 19:00GBA Lions Jindřichův Hradecvs. Královští sokoli
86:73

Do zápasu jsme nastoupili s navrátilcem do sestavy Markem Welschem, avšak bohužel jsme museli obejít bez Thea Dlugoše, jednoho z našich nejlepších střelců, zejména z pozatříbodového oblouku.

Na začátku zápasu jsme měli dobrou úvodní čtvrť, která byla převážně v naší režii, a vyhráli jsme ji poměrem 23:16. Nicméně v druhé čtvrtině se domácí Lions začali lepšit, dotáhli náskok a skóre se začalo přelévat ve prospěch domácího týmu, který šel do poločasové přestávky s náskokem 42:38.

Od té chvíle se zápas víceméně odehrával podle představ domácího týmu. I když jsme se snažili udržet kontakt, výsledek po třetí čtvrtině byl stále v dostupné vzdálenosti, s náskokem domácích pouze o osm bodů. Ve čtvrté čtvrtině se však Lions dostali do vedení o osmnáct bodů a my jsme nedokázali adekvátně reagovat. Zápas jsme nakonec prohráli v poměru 79:63, čímž si Lions připsali vítězství a posunuli nás na průběžnou druhou příčku v tabulce.

Přesto se my již upínáme k dalšímu střetnutí na domácí palubovce proti Sokolu Pražskému.

Důležité upozornění! Zápas byl přeložen z neděle na pátek 15. března s úvodním hvizdem v 19:00 hodin. Budeme doufat, že tentokrát se nám podaří před vlastními fanoušky získat další cenné body do tabulky.

Zdroj: bkjh.cz


Tomáš Mráz hodnotí zápas:
"Do zápasu jsme vstoupili dobře s a jasnými pokyny, jak bránit pick and roll. Soupeř je velmi fyzicky zdatný a bylo to vidět od první minuty. Zápas byl ve vysokém tempu a ze začátku nám nepadlo pár tzv. „šoupáků“. Přesto jsme hráli vyrovnanou první polovinu. Bohužel soupeř nepovolil v druhé polovině a pokračoval ve své tvrdé hře, nakonec zaslouženě získal vítězství. Nerad komentuji a jsem kritický k rozhodčím, ale včera byli trochu více na straně domácích. To však neomlouvá náš výkon."

Statistiky ze zápasu ZDE:Zdroj fotek: bkjh.cz