4. března 2024

Jan Zadražil

Shrnutí třech hracích dnů mládeže, hrálo se i v pondělí!

Hráči U11 odehráli odvetná derby proti Vysoké n/L a povedlo se jim vybojovat dvě skvělé výhry, v neděli v kvalifikaci proti BK Pardubice vyhrát nedokázali. Náročný prodloužený víkend měli U13ky, kteří nastoupili v sobotu na palubovce BK Pardubice. Rozdíly v utkáních nebyly nijak vysoké, ale vyhrát se nepodařilo. O výhru kluci zabojovali i v pondělí v Přelouči, ale i ta byla nad jejich síly. Naopak na vítězné vlně jsou U14ky, kteří si dvakrát dokázali poradit s BA Young Diamonds (Litomyšl). Do akce šli i hráči U17, kteří se ukázali na domácí palubovce. V sobotu nestačili na Vysočinu, se kterou padli těsně o 3 body, ale v neděli si spravili chuť a přetlačili Žďár.

U11

Sobota 2.3. Královští sokoli vs. BK NAPOS Vysoká nad Labem 79:31
Sobota 2.3. Královští sokoli vs. BK NAPOS Vysoká nad Labem 71:29
Kvalifikace o MČR
Neděle 3.3. BK VIVIDBOOKS Pardubice vs. Královští sokoli 71:33

Komentář trenéra Tomáše Hrušky:

"V sobotním zápase proti BK Vysoká nad Labem nás bylo dvanáct. Nemocní a omluvení čtyři hráči a přesto měli kluci převahu. Proč? Lepší driblink, lepší obrana, větší nasazení. Opravdu se měl možnost prosadit každý z hráčů a odehraných minut měli všichni dostatek. Soupeře jsme si vážili a i když jsme ho porazili přesvědčivě, jsou to pořád naši kamarádi z Vysoké.

Větší herní i psychologický zážitek mám z neděle. To jsme hráli proti silnému soupeři Vividbooks Pardubice a kluci sami po zápase hodnotili, že soupeř byl lepší v obraně, driblinku, střelbě, komunikaci na hřišti... Nicméně to byl pro mě (a snad i pro kluky, rodiče) zatím zápas sezóny. Po prvních šesti minutách jsme prohrávali 19:3 a kluci byli úplně "vyfoukaní" (skleslí, nízké sebevědomí). Dohodli jsme se, že nebudeme řešit, kolik bodů dal soupeř, že budeme bránit a hrát jak nejlépe dovedeme a jako cíl jsme si dali za zápas 13 bodů.

Tak třináct bodů jsme měli už dvě minuty před koncem druhé čtvrtiny a obrovská radost i přerod týmu. Dali jsme si nový cíl a pak zase nový. I ten poslední jsme překonali. Sice jsme prohráli 71:33, ale pocit z tohoto zápasu mám excelentní! Všichni chtěli hrát! Každý hráč ze sebe vydal maximum, co mohl. Podporovali jsme se navzájem včetně tribuny rodičů! A na závěr potlesk, jako bychom vyhráli...

No a to jsou ty chvíle, kdy víte, že to všechno stojí za to."