3. března 2024

Redakce

Skvělá druhá čtvrtina rozhodla o naší vysoké výhře nad Slavojem

Královští sokoli přivítali v rámci čtvrtého kola části vítězů na domácí palubovce celek Slavoj BK Litoměřice s jasným úkolem - oplatit Litoměřicím porážku z předchozího střetnutí. Zejména zásluhou druhé čtvrtiny se nám to podařilo a zůstáváme tak ve vedení soutěže.
4.3. 2024 / 16:30Královští sokoli vs. Slavoj BK Litoměřice92:64

S navrátilcem do týmu, Tomášem Mrázem, jsme měli dalšího hráče do rotace, což bylo klíčové vzhledem k absencím Honzy Bubeníčka a Marka Welsche.

Zápas jsme začali podobně jako proti Jindřichově Hradci, velmi pomalu. Litoměřice se ujaly vedení a my jsme se museli snažit stáhnout manko. Až na konci první čtvrtiny jsme se dostali do vedení, které jsme si udrželi až do konce této části hry s výsledkem 26:20 pro náš tým.

Litoměřice nechtěly ustoupit, ale ve druhé části zápasu jsme definitivně převzali kontrolu a skvěle ovládli hru s výsledkem 31:9, což nám zajistilo pohodlný náskok 28 bodů na poločasové pauze.

Ve druhé polovině už jsme náskok pouze udržovali. Litoměřice se snažily stále snižovat rozdíl, ačkoli jsme jim nedovolili přiblížit se na nebezpečnou vzdálenost. Zápas jsme nakonec jasně ovládli v poměru 92:64 a znovu jsme dokázali, že na naší domácí palubovce jsme schopni dávat pravidelně alespoň 90 bodů, což svědčí o naší síle v útoku.

Výhrou nad Litoměřicemi jsme tak potvrdili svou formu připsali si další cenné body do tabulky ligy.

Peter Sedmák oslavuje koš se svými spoluhráči na střídačce.

Hodnocení zápasu Petera Sedmáka:

"Do zápasu jsme vstoupili pomalu, nezačali jsme dobře, soupeř nám dával nějaké trojky a ten začátek byl od nás takové rozběhání. Myslím si ale, že jsme se ve druhé čtvrtině probudili, pořádně se rozběhli a natáhli to skóre. Dařilo se nám i bodově, dali jsme přes 50 bodů, takže v útoku to bylo fajn. Ve třetí a čtvrté čtvrtině jsme zase trochu polevili, protože jsme věděli, že zápas je rozhodnutý, nicméně zápas i tak skončil rozdílem 28 bodů, což je skvělé. Jelikož u nich jsme prohráli o 13, tak jsme chtěli vyhrát o víc a to se nám podařilo. Každý si zahrál s chutí, každý dostal nějaké minuty a jsem velmi rád, že jsme ten zápas zvládli a vyhráli. Hlavou už jsme trochu v zápase, který se bude odehrávat v pátek a věřím, že nám i toto dodá sebevědomí, že uspějeme a uhájíme první příčku, což považuji za nějaký první cíl v této sezóně."

Statistiky ze zápasu zde:

FOTOGALERIE