28. února 2024

Redakce

V napínavém duelu jsme zdolali Jindřichův Hradec

Napínavý zápas, který ukázal naši odhodlanost a schopnost zvládat tlak v kritických chvílích. Důležitá výhra hlavně pro psychiku a věříme, že nám to dodá sílu do dalších zápasů v sezóně.
27.2. 2024 / 19:30Královští sokoli vs. GBA Lions Jindřichův Hradec95:93

V dohrávce druhého kola části o 1.-6. místo jsme na domácí palubovce přivítali první celek tabulky GBA Lions Jindřichův Hradec a už dopředu bylo jasné, že půjde o zajímavou podívanou. S týmem přijel také Filip Kábrt, který loni pravidelně běhal po třebešské palubovce v hradeckém dresu, naopak Vladimír Larry Vondra, který zde loni také působil, s týmem nemohl přijet kvůli zranění zad.

Tým GBA Lions, složený ze samých mladých talentovaných hráčů, patří pod soukromou mezinárodní basketbalovou akademii ve střední Evropě. GBA se prostřednictvím efektivních tréninkových programů specializuje na maximalizaci basketbalového potenciálu svých hráčů.

Jelikož jsme na Lions před zápasem ztráceli jednu výhru, bylo jasné, že kdo zvítězí, půjde na první pozici v tabulce, jelikož to byl vzájemný první zápas v této sezóně. Bohužel, v sestavě nám stále chyběl Marek Welsch, což oslabilo naši rozehrávku. Navíc na marodku přibili také Honza Bubeníček a Tomáš Mráz. Pozitivní zprávou ale bylo, že se poprvé v našem dresu představil Tomáš Tkadlec. I když ještě pár hodin před zápasem nebylo vůbec jasné, zda-li bude moct nastoupit. Vše se tedy zařídilo velmi narychlo a jak se říká "za pět minut dvanáct".

Tomáš Tkadlec

Hodnocení zápasu Tomáše Tkadlece:

"V prvním poločase jsme se nechali strašně přeskákat, soupeř doskakoval skoro všechny balóny, ale semkli jsme se a ke konci zápasu jsme ukázali charakter. Myslím, že jsme si zasloužili výhru, ke konci to bylo také hodně psychicky náročné, ale my jsme si ukázali, že takhle můžeme hrát."


Těžký úkol byl na našich třech nejstarších hráčích, Peteru Sedmákovi a Jirkovi Jelínkovi pod košem a Pedjovi Stamenkovičovi na rozehrávce. Museli vystoupit ze své komfortní zóny a vyrovnat se mladým rychlým hráčům, ale s tímto úkolem se vypořádali na výbornou.

Od první čtvrtiny měli hosté náskok, zápas začali skvěle a dlouho vedli. My jsme se dokázali dostat do vedení až na konci tohoto období. Od této chvíle nás ale soupeř celou druhou i třetí čtvrtinu nepustil do vedení a vypadalo to, že si dojde pro vítězství a zápas definitivně zlomí. Nám se ale na začátku čtvrté čtvrtiny podařilo dostat opět do vedení a to 74:73. Od té doby se skóre přelévalo. Hráči Lions si ale větší náskok vzali zpět, ještě pár minut před koncem vedli o 8 bodů.

Když bylo skóre 85:91, Theo Dlugoš vsítil v krátkém čase dvě trojky a bylo srovnáno a hala byla ve varu. Koncovku jsme poté zkušeně zvládli pod taktovkou Pedji Stamekoviče a jeho zkušeností a klidu na rozehrávce a zápas ovládli těsně 95:93.

Statistiky ze zápasu zde:


FOTOGALERIE