24. února 2024

Redakce

DŮLEŽITÁ VÝHRA NA SOKOLE PRAŽSKÉM

Po čtrnáctidenní pauze jsme se vydali do hlavního města k zápasu proti Sokolu Pražskému a v napínavém utkání jsme dokázali soupeře přehrát o 19 bodů
23.2. 2024 / 19:30Sokol pražský vs. Královští sokoli
70:89

Sokol Pražský, loni ještě hrající ve druhé lize, letos nečekaně postoupil do části vítězů a nevede si v první lize vůbec špatně. Tým s tahounem Ondřejem Kohoutem, který nám nasázel 22 bodů, byl dobrou prověrkou před úterním zápasem o první místo s Lions. Pro nás to tedy znamenalo tvrdý a důležitý zápas, jelikož minulé střetnutí v Litoměřicích ukázalo, že boj o první až šesté místo bude nesmírně obtížný, a každá výhra je klíčová pro umístění před nadcházejícími play-off.

Bohužel, v naší sestavě stále chyběl Marek Welsch, což znamenalo, že rozehrávka byla plně na bedrech Tomáše Dvořáka a Pedje Stamenkoviče. Nicméně, od první čtvrtiny se skóre přelévalo a žádný tým nedokázal výrazně odskočit.

V druhém poločase jsme se chopili iniciativy a nepustili soupeře do vedení, stále jsem udržovali náskok okolo šesti až jedenácti bodů. I když se Sokol Pražský na začátku čtvrté čtvrtiny dotáhl na rozdíl tří bodů, od té chvíle se hra odvíjela na naší straně. Šňůrou 0:11 jsme dokázali výrazně odskočit a definitivně zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Bodově se nejlépe dařilo Peteru Sedmákovi a Theodoru Dlugošovi, kteří oba zaznamenali 21 bodů.

Další výzva čeká náš tým již toto úterý, kdy se utkáme v domácím prostředí proti GBA Lions Jindřichův Hradec. Proto zveme fanoušky, aby přišli a podpořili nás v dalším důležitém zápase, který začíná v 19:30 hodin v třebšské hale.