12. února 2024

Jan Zadražil

Skvělá sobota, ale nedělní boj o republiku bohužel nevyšel

Skvěle zvládnuté sobotní zápasy v Holicích v rámci ligových zápasů, nicméně v neděli se na kvalifikaci nezadařilo, i přes velký boj. Nezadařilo se ani kadetům, kluci pod vedením Martina Sýkory sehráli utkání s Teslou Pardubice, ale ta nás jasně přehrála. Výhru neslavili ani U17B, když na Eliščině nábřeží nestačili na Týniště nad Orlicí.

U12

Sobota 10.2.BVK Holice vs. Královští sokoli26:86
Sobota 10.2.BVK Holice vs. Královští sokoli28:76


Komentář trenérky Ondřejky Vejražkové:

Sobotními zápasy v Holicích odstartovali hráči U12 našlapaný basketbalový víkend. I přes jasné výsledky nám soupeř rozhodně nedal nic zadarmo. Kluci tak museli držet zápasové tempo a našetřit se. Je však skvělé vidět, jak se zapojují všichni hráči a mají chuť po vítězství.


U12 - kvalifikace o MČR

Neděle 11.2.BK VIVIDBOOKS Pardubice vs. Královští sokoli78:65
Neděle 11.2.Královští sokoli vs. ADFORS Basket Litomyšl54:71


Komentář trenérky Ondřejky Vejražkové:

"V neděli jsme vyrazili k druhému kvalifikačnímu turnaji o MČR do Litomyšle. Bohužel, už první ranní zpráva - teplota a mínus hráč, dále zapomenuté boty a naštíplé zápěstí v poločase prvního zápasu I přes to kluci odehráli dva fantastické zápasy. Hlavně ten první proti BK Pardubice se musel líbit všem. Atmosféra, diváci, boj o každý míč, radost z každého koše. Přestože kluci dvakrát prohráli a šance na postup je pryč, víme, že jdeme správnou cestou. Kluci zaslouží obrovskou pochvalu a veliké díky patří i našim rodičům"


U17

Sobota 10.2.Tesla Pardubice vs. Královští sokoli79:47


Komentář trenéra Martina Sýkory:

"Výsledek tomu možná nenasvědčuje, ale zápas měl svoji kvalitu. Svědčí o tom i pozápasová komunikace s domácím trenérem panem Procházkou, tudíž účel pro náš tým to splnilo a i přes porážku pokračujeme dál s hlavou nahoře."


U17 B

Sobota 10.2.Královští sokoli vs. SK Týniště nad Orlicí48:80


Komentář trenéra Honzy Beránka:

"V sobotu jsme odehráli odvetné utkání s týmem Týniště nad Orlicí. Rozhodla přesnější muška hostí spojená s větší bojovností v obraně. I přes několik našich světlých okamžiků tak soupeř zvítězil 80:48."

FOTOGALERIE