29. ledna 2024

Jan Zadražil

Výsledky a hodnocení utkání z posledního lednového víkendu

Nejmladší minižáci vyrazili opět na pardubickou Studánku, tentokrát ale vyzvali místní SŠB. První zápas skvěle zvládli, ve druhém ale už na domácí nestačili. Těžké ale bojovné zápasy odehráli též U12ky, kteří se v kvalifikaci prali o MČR, bohužel ani v jednom utkání na výhru dosáhnout nedokázali. Starší žáky čekalo poslední utkání v žákovské lize proti Jižním Supům a tým B cestoval to Turnova. Oba souboje dopadly prohrou, ale trenéři velmi oceňovali bojovný výkon našich kluků.

U11

Sobota 27.1.SŠB Pardubice vs. Královští sokoli 39:54
Sobota 27.1.SŠB Pardubice vs. Královští sokoli 60:33


Komentář trenéra Tomáše Hrušky:

V sobotu jsme hráli s týmem U11 další dvojzápas s Pardubickými SŠB. Kluků bylo čtrnáct a celý tým chtěl oba zápasy vyhrát, protože jsme pomýšleli na čtvrté místo v tabulce. V prvním zápase kluci moc hezky předváděli to, co jsme s nimi pilovali na trénincích. Ukázkově pivotovali před přihrávkou a v podstatě odstranili "zahazování" míče. Zároveň byli důslední v obraně a prostor jsme trenéři viděli především v doskakování (obranném i útočném). První zápas jsme po zásluze vyhráli a možná až příliš, pro kluky, přesvědčivě. Nedokázali jsme se koncentrovat do druhého zápasu tak jako do prvního a soupeř nám naše chyby oplácel. Na čem musíme pracovat je touha vítězit a odolnost, když prohráváme o tak málo bodů, že je zbytečné se hroutit... Klíčové do další přípravy je, aby hráči byli na trénincích a proto jsme i nastavili, že nominace na další zápas bude přímo úměrná účasti v tréninkovém procesu...


U12 - kvalifikace o MČR

Neděle 28.1.BK VIVIDBOOKS Pardubice vs. Královští sokoli 66:55
Neděle 28.1.Královští sokoli vs. ADFORS Basket Litomyšl43:52


Komentář trenérky Ondřejky Vejražkové:

"S marodkou a zraněními se tento týden potýkali kluci U12, přesto po domluvě všech týmů BK Pardubice a Basket Litomyšl mohl být první kvalifikační turnaj odehrán. Osm hráčů rozhodně nedalo soupeřům nic zadarmo a hlavně první zápas proti Pardubicím se musel líbit všem. V druhém kluci statečně vzdorovali Litomyšli, ke konci však došly síly. Kluci zaslouží obrovskou pochvalu. Dva další turnaje máme před sebou a máme soupeřům co vracet."


U15

Sobota 27.1.Královští sokoli vs. Jižní Supi73:79


Komentář trenéra Martina Sýkory (zastupujícího trenéra):

"Dnes kluci v osmi lidech nastoupili k ligovému utkání na domácí palubovce proti Jižním Supům. Bez absentující trenérky Evy Šotolové, kterou skolila nepříjemná nemoc. Utkání začalo z naší strany trošku vlažně, dokud se kluci neoklepali a zjistili, že se nemají čeho bát. Pak začali hrát agresivně, nebojácně a měli pořád navrch. Během první čtvrtiny jsme si udržovali těsný náskok, do poločasu jsme šli s dvojbodovým náskokem. Do třetí čtvrtiny kluci nastoupili uspokojeně a vlažně. Jediná čtvrtina v utkání, kterou jsme prohráli (-15 bodů), byla třetí a jak se ukázalo, byla rozhodující. Do čtvrté čtvrtiny kluci naběhli odhodlaně to zvrátit, i za velkého aplauzu a povzbuzování domácích fanoušků, mezi kterými byly i rodiče a kluci ze starší kategorie U17 se vrhli rychlými 8 body a hned to bylo zase o co hrát. Klobouk dolů před klukama a trenérkou Šotolovou, jakou práci odvádějí v druhé polovině soutěže. Jsou odhodlaní a hrdí, i když výsledky nenasvědčují, ale předvedenou bojovnou hrou je na co koukat. I prohra je součástí vývoje hráče. Gratuluji soupeři k výhře, ale také gratuluji našim klukům k předvedené bojovné hře, jsem na ně hrdý, jaký pokrok udělali. A děkuji fanouškům, jak hnal kluky dopředu."


U15 B

Neděle 28.1.TJ Turnov vs. Královští sokoli73:50


Komentář trenéra Honzy Beránka:

"Utkání bylo vyrovnané až do poslední čtvrtiny, kdy jsme nezvládli svůj vstup a to nás stálo vítězství. Přestože jsme začali pomalu a do utkání jsme nevstoupili v optimální formě, dokázali jsme se vrátit a držet krok se soupeřem po většinu času. Bohužel, naše individuální činnosti měly své nedostatky a laciné ztráty a chyby nám znesnadnily cestu k vítězství. Potřebujeme se zaměřit na posílení naší konzistence a eliminaci těchto chyb, abychom se mohli vyrovnat s nejlepšími týmy v lize."

FOTOGALERIE