29. ledna 2024

Redakce

Skvěle zakončená základní část

Z Ostravy si odvážíme vítězství o 34 bodů a už vyhlížíme další fázi sezóny.
28.1. 2024 / 18:00Snakes Ostrava vs. Královští sokoli
65:99


V nedělním dalekém výjezdu do Ostravy se jsme se střetli s místními Snakes Ostrava v závěrečném utkání základní části sezóny. I přes absenci klíčových hráčů, Vojty Kalného pod košem a Tomáše Dvořáka na rozehrávce, jsme se rozhodli nebrat soupeře na lehkou váhu a nastoupili s pevným záměrem ovládnout utkání od samého začátku. Také u soupeřů z Ostravy absentoval mladý zkušený pivot Jan Mička, jenž má zkušenosti z NBL.

Od první čtvrtiny jsme se ujali vedení a dominovali až do konce třetí části, kdy byl náskok již 30 bodů, a tak závěrečná část už se jen dohrávala. Náskok se vyšplhal až na +45 pro naše mužstvo, ale Ostravané ještě skóre zredukovali. Nicméně, náskok jsme si udrželi a zápas dohráli s výsledkem 99:65 v náš prospěch.

Bodově nejlépe se dařilo Theodoru Dlugošovi, který přispěl 23 body a opět ukázal svou schopnost trefit střely za 3 body, když si připsal celkem 6 trojek.

Statistiky ze zápasu:


Po skončení základní části Královští sokoli končí na sdíleném prvním místě se Svitavami, avšak s horším vzájemným skóre, což je staví na druhé místo, ale pochopitelně do části vítězů. (systém soutěže)

Dále se můžete těšit na rozsáhlejší rozhovor s hrajícím trenérem Pedjou Stamekovičem, který zhodnotí základní část a přidá pár svých postřehů po návratu pod Bílou věž.