22. ledna 2024

Redakce

Po vlažném začátku nakonec přesvědčivá výhra

V napínavém nedělním střetnutí jsme se utkali s Novým Jičínem, posledním domácím zápase základní části, který přinesl dramatické pasáže a nakonec jasnou výhru pro náš tým.
21.1. 2024 / 16:30Královští sokoli vs. BC Nový Jičín
105:77


Před utkáním bylo jasné, že Nový Jičín přijede na naší půdu s touhou napravit prohru na domácí palubovce, kde nám podlehli o 22 bodů. Pivot Peter Sedmák zdůrazňoval, že klíčem k vítězství bude podat skvělý výkon, zejména s ohledem na kvalitní formu Nového Jičína v novém roce. Omluvu na naší straně musel opět podat rozehrávač Tomáš Dvořák, který do zápasu nezasáhl kvůli zranění.

Zápas pro nás začal nevydařeně, když se Nový Jičín rychle ujal vedení 15:6. V obraně jsme výrazně nestíhali, v útoku neproměňovali střelecké pokusy a nevytvářeli ideální pozice pro zakončení. Nicméně jsme se vzpamatovali a během několika málo minut dokázal srovnat na 15:15. První čtvrtinu jsme nakonec ovládli těsně 24:21. Od té chvíle byl zápas plně pod naší kontrolou. I když byl rozdíl v průběhu druhé čtvrtiny stále hratelný, v útoku i obraně už jsme byli jistější. Poločas skončil skóre 49:42 v náš prospěch.

Výtečný poločas odehrál zejména Peter Sedmák, který za první půli zaznamenal 18 bodů a ukázal své schopnosti pod košem. Klíčovým faktorem byly opět asistence, krásně jsme si půjčovali míč a celkově nasbírali 26 asistencí, z nichž 10 připadlo Pedjovi Stamenkovičovi.

I když třetí čtvrtina nepřinesla definitivní rozhodnutí, dokázali jsme udržet náskok a ve čtvrté čtvrtině pak definitivně rozhodli. Využili jsme svých fyzických výhod a pohodlně dovedli zápas k vítězství. Šest hráčů naší strany dosáhlo na dvojciferný počet bodů, a to konkrétně Peter Sedmák, Theodor Dlugoš (s 6 trojkami), Jiří Svojanovský, Marek Welsch, Vojtěch Kalný a Tomáš Mráz.

Celkový výsledek 105:77 potvrzuje, že jsme na konci základní části v dobré formě. Tým teď zamíří do posledního kola na palubovku Snakes s povzbuzením a odhodláním ukončit základní část na prvním místě.