15. ledna 2024

Jan Zadražil

U11 vezou výhry ze Studánky, U13 v hradeckém derby neuspěli a cenný skalp Slunety v podání U15

U11 pod vedením Tomáše Hrušky nejprve nestačili doma silným Holicím, ale v neděli vyrazili dobýt sousední hrad. V hale sportovního gymnázia si dokázali poradit s pardubickou Studánkou a dvakrát zvítězit. Naopak U13 nedokázali vyzrát na ještě většího rivala a sice Hradecké lvice, které si ubránily vlastní palubovku. První zápas dominovaly, ale ten druhý už jim naši kluci nedali zadarmo. Za to U15 si připisují velmi cennou výhru nad ústeckou Slunetou, bohužel, děčínští Válečníci uválčili v Hradci výhru, když skóre zůstalo pod 10 bodů.

U11

Sobota 13.1. Královští sokoli vs. BVK Holice 20:75
Sobota 13.1. Královští sokoli vs. BVK Holice 38:59
Neděle 14.1. Studánka Pardubice vs. Královští sokoli 48:66
Neděle 14.1. Studánka Pardubice vs. Královští sokoli 51:59

U13

Sobota 13.1. Sokol Hradec Králové vs. Královští sokoli 63:38
Sobota 13.1. Sokol Hradec Králové vs. Královští sokoli 55:47


Komentář trenérky Ondřejky Vejražkové:

“V oslabené sestavě jen s 10 hráči nastoupili kluci v sobotu proti hradeckým lvicím. Holky hrají rychlý a agresivní basketbal a s tím se kluci v prvním zápase nedokázali úplně srovnat. V první utkání rozhodla prakticky první čtvrtina 18:2, v dalším průběhu už dokázali kluci držet krok. Tak jako zatím celou sezónu máme vždy lepší druhá utkání, i tady se to potvrdilo. Kluci přitvrdili a druhý zápas byl podstatně vyrovnanější. Stále nás však trápí spousta zbytečných ztrát a nedaných tutovek. Pro kluky, i ty mladší, jsou tyhle zápasy jen ku prospěchu. Víme, kde zabrat, co zlepšovat a makáme dál."


U15

Sobota 13.1. Královští sokoli vs. Sluneta Ústí nad Labem 70:58
Neděle 14.1. Královští sokoli vs. Válečníci Děčín 64:73


Komentář trenérky Evy Šotolové:

V sobotu jsme na palubovce přivítali družstvo z Ústí nad Labem a už dopředu byl velký chtíč tento zápas vyhrát. Naši kluci se hned od začátku ujali vedení a i přes menší výkyvy v průběhu zápasu zápas zaslouženě vybojovali. V neděli jsme hostili Děčín. Vzhledem k tomu, jak probíhal náš předchozí zápas s tímto celkem, tak kluci přistupovali dopředu k tomuto utkání možná až s moc velkým respektem. Bohužel nenasadili tu samou bojovnost jako v sobotním zápase, neproměňovali jsme jednoduché šance, a utkání jsme prohráli.


U15 B

Sobota 14.1. Královští sokoli vs. Loko Trutnov 52:101

Komentář trenéra Honzy Beránka:

“Zápas s Trutnovem byl souboj s neporaženým celkem. Je to skvělá zkušenost pro hráče U14, kteří jsou součástí týmu U15B. Soupeř byl všude rychleji a celý zápas dominoval. Pro nás je velký úspěch to, že po nepovedeném začátku jsme se dokázali dostat zpět do zápasu a určité úseky hrát s lídrem skupiny vyrovnaně.”


Fotky ze zápasů U11 v Pardubicích:

FOTOGALERIE