11. ledna 2024

Redakce

Náročný boj s Pardubicemi končí porážkou a další boj v pátek večer v Olomouci

Beksa jasně v tomto osmifinálovém utkání ukázala svoje kvality a jasně dokráčela k vítězství. Zápas sledovala opět po dlouhé době plná Třebeš.
10.1. 2024 / 18:30Královští sokoli vs. BK KVIS Pardubice59:85

Ve středečním klání jsme se postavili čelem k těžkému soupeři, pardubické Beksě, hrající v Kooperativa NBL. Přestože jsme předchozí dvě vítězná utkání nad Teslou Pardubice a Vysokou nad Labem odehráli s přehledem, věděli jsme, že před námi stojí úplně jiná výzva v podobě zkušeného celku s kvalitními českými i zahraničními hráči. Bohužel, do zápasu jsme vstupovali s citelnou ztrátou v podobě absence rozehrávače Tomáše Dvořáka, který, kvůli problémům s vazy, nemohl nastoupit. Na rozehrávce to byla citelná ztráta pro naši sestavu. Na druhé straně, Pardubice přijely v plné síle, s výjimkou absence Michala Svojanovského.

Už od první čtvrtiny bylo patrné, že to bude náročný boj. I přes to, že jsme se jednou dostali do vedení po trojce Jirky Svojanovského (3:2), Pardubice dokázaly ovládnout hru v obranné poélovině i na doskocích a vytvořit si náskok 14 bodů, který jsme už nedokázali stáhnout. První čtvrtinu hodně ovlivnily nevynucené ztráty z naší strany, což bylo způsobeno skvělou obranou Pardubic. Celkem jsme zaznamenali 23 ztrát, což nám znemožnilo držet se v dostřelu. "Doufali jsme, že se dokážeme držet alespoň po delší dobu na dostřel nebo v nějakém menším bodovém rozestupu než tomu bylo po první čtvrtině," uvedl Theodor Dlugoš v rozhovoru.

V druhé čtvrtině si Beksa vypracovala náskok až 26 bodů, a i když jsme se snažili, nedokázali jsme výrazněji rozdíl zredukovat. Měli jsme mnoho volných střel, ale nedařilo se nám je proměňovat s takovou lehkostí, jakou ukazujeme v utkáních první ligy. I přes výhru 25:22 v poslední čtvrtině si Beksa pohlídala vedení a nakonec slavila vítězství o 26 bodů s celkovým skóre 85:59. "85 obdržených bodů od týmu z KNBL nepovažuje Theodor Dlugoš za špatné číslo, ale od nás to je na domácí palubovce malé číslo a přisuzuje to velmi dobré pardubické obraně."

Na naší straně se bodově prosadil Jan Bubeníček s 16 body, přičemž zaznamenal i krásnou smeč v samostatném úniku. Zároveň děkujeme všem fanouškům, kteří nás podporovali v Třebešské hale. Bylo skvělé vidět a hlavně slyšet zaplněné tribuny, i když výsledek nebyl ten, na který jsme doufali.

O poločasové přestávce byl také k vidění souboj malých sokolíků U12 vs. U13. I zde byly vidět krásné basketbalové momenty, kdy diváci v hale tleskali. Zápas skončil těsnou výhrou U12 2:0.

Trenérka Ondřejka Vejražková a nastupující tým U13.

Děkujeme partneru utkání společnosti BICZ Holding a Restauraci U Svatého Jana, která věnovala hlavní výhru do tomboly v podobě poukazu v hodnotě 1000,- Kč.


Nyní se budeme připravovat na další výzvy a věříme, že se brzy vrátíme na vítěznou vlnu. Například už nyní ve venkovním zápase v Olomouci.

BASKETBAL OLOMOUC VS. KRÁLOVŠTÍ SOKOLI
  • 12.1. 2024 od 19:00
  • Sportovní hala Gymnázia, Olomouc


Odkaz na fotogalerii ZDE

FOTOGALERIE