8. ledna 2024

Redakce

NOVÝ ROK JSME ZAHÁJILI PŘESVĚDČIVOU VÝHROU

Prvním utkání v tomto kalendářním roce bereme vítězství o 23 bodů. I přesto, že Zlín odehrál mnohem lepší utkání než na domácí palubovce, jsme od druhého poločasu dominovali a využili fyzických sil.
7.1. 2024 / 16:30Královští sokoli vs. FASTAV Zlín
98:75Vstup do nového kalendářního roku 2024 se pro náš tým stal vítězným a ambicí bylo udržet si přední pozici v tabulce. Po prohře Svitav na domácí palubovce s Novým Jičínem se tak skóre na prvním místě vyrovnalo a my tak měli velkou motivaci.

Naše sestava již byla kompletní a to i díky návratu po zranění prstu Jirky Jelínka, tudíž jsme plně využili rozvrstvení svých fyzických sil. Zlín, který přijel pouze s sedmi hráči, ale s bohatými zkušenostmi z nejvyšší Kooperativa Národní basketbalové ligy, to měl o to těžší vydržet s naším týmem běhat po celých čtyřicet minut.

Od začátku jsme diktovali tempo zápasu a Zlín nepustili do vedení. I když zlínský tým ukazoval zkušenosti, po první půli se držel, stále jsme udržovali kontrolu nad zápasem. Definitivní rozhodnutí přišlo ve třetí čtvrtině, kdy se náš tým dostal z osmibodového náskoku na +22 bodů.

V poslední periodě byly sice momenty, kdy jsme dominovali a náskok vyšplhal až na 32 bodů, ale Zlín se nevzdal a se šňůrou 13:0 skóre stáhl pod 20 bodů.

Zápas se nesl v relativně poklidném tempu, ačkoliv bylo patrné, že v naší bylo mnoho exhibičních akcí, ale také nepřesností a lehkomyslných rozhodnutí. Tým si je vědom, že v důležitých utkáních si nebude moct dovolit podobné chyby. Bodově nejvíce vynikl Peter Sedmák s 23 body, ale celý tým přispěl k výhře. Královští sokoli děkují všem fanouškům, kteří přišli podpořit tým do Třebše.

Už ve středu 10. ledna nás čeká další výzva v osmifinále českého poháru, kde se utkáme v derby proti celku BK Kvis Pardubice od 18:30 hodin. TAK DORAŽTE!


Odkaz na fotogalerii: ZDE

FOTOGALERIE