16. prosince 2023

Redakce

V POSLEDNÍM UTKÁNÍ ROKU PROTI BRNU BEREME VÝHRU

Poslední domácí zápas roku nebyl vůbec jednoduchý. Náš soupeř do utkání velmi dobře vstoupil, ale jít do vedení jsme jim nedovolili. I přes vedení 19ti bodů se Brno ke konci utkání dotáhlo na 3 body a ještě koncovku zdramatizovalo. My jsme si zápas pohlídali a bereme vítězství.
15.12. 2023 / 20:00Královští sokoli vs. BASKET Brno U23
99:88


Páteční zápas byl pro fanoušky v Třebši určitě pěkným basketbalovým střetnutím. Náš tým, který nedávno utrpěl porážku ve Svitavách, se chtěl vrátit na vítěznou vlnu a ukázat, že patří mezi nejlepší v soutěži. Cílem bylo vybojovat průběžné druhé místo v tabulce, naladit se na vánoční pauzu. Soupeřem bylo Basket Brno U23, tým, který držel stejnou pozici a kterým jsme chtěli oplatit předchozí porážku.

Před zápasem bylo jasné, že se budeme muset opět obejít bez zkušeného pivota Jirky Jelínka. Nicméně, jeho už se s týmem rozcvičoval, což je povzbuzující zpráva pro celý tým.

Brněnský tým, složený z mladých hráčů do 23 let, představoval tvrdý oříšek. Jejich houževnatost a bojovnost byly patrné jak v útoku, tak především v obraně. Zápas začal vyrovnaně, nás trápil brněnský Tomáš Houzar, který v první čtvrtině vsítil 5 trojek a tím táhl svůj tým. Přestože jsme brněnský tým pustili do vedení jen jednou, a to na začátku zápasu, zbytek utkání jsme drželi skóre pevně pod kontrolou. Ve třetí čtvrtině se nám podařilo vypracovat náskok až na 19 bodů, zdálo se, že je vše rozhodnuto. Nicméně, Brno se svou bojovností a odhodláním se vrátilo do hry a stáhlo rozdíl na pouhé 3 body.

Na straně Královských sokolů nás bodově táhla čtveřice hráčů - Tomáš Dvořák (26 bodů), Peter Sedmák (24 bodů), Marek Welsch (17 bodů) a Jirka Svojanovský (17 bodů, 3 trojky).

Partnerem utkání byla PIZZZA, a fanoušci měli možnost přispět na charitativní spolek Sport Hradec Cup. Kromě toho proběhla poločasová soutěž, ze které si odnesla vítězství malá vítězka.

Na závěr bychom chtěli opět poděkovat všem fanouškům, kteří našli cestu do Třebše a podpořili nás.


Statistiky ze zápasu zde:

Odkaz na fotogalerii zde:

FOTOGALERIE