12. prosince 2023

Jan Zadražil

U15 a U17 v druhých kolech CEYBLU

Shrnutí druhých kol mezinárodního turnaje CEYBL, kterých se letos účastní naši starší žáci a kadeti.Děkujeme LESŮM ČR za velkou finanční podporu a že jsme se díky nim mohli turnaje CEYBL zúčastnit.


U17

V termínu od 2. do 3. prosince 2023 se naši hráči U17 zúčastnili druhého kola mezinárodního turnaje CEYBL (Central European Youth Basketball League) konaného opět v Polsku, tentokrát ve městě Ostrów-Wielkopolski. Opět jsme se střetli se silnými týmy z Česka, Německa, Polska a Slovenska, a tak jsme znovu okusili basketbal z jiných koutů Evropy.

Celkem se tohoto kola turnaje zúčastnilo šest týmů, a nám se podařilo získat první výhru v turnaji proti Slávii Trnava. Ostatní týmy z Polska i Německa jsou zatím nad naše síly a podlehli jsme jim vysokým rozdílem.

Tým byl samozřejmě pod vedením Martina Sýkory a asistentem Roman Vejražka, kterému tradičně patří poděkování za pomoc a organizaci v týmu. Co se týče výkonu, tým prokázal vyrovnanost v bodování. Aleš Jancur vystřelil 8 trojek za 5 zápasů, zatímco Adam Lacko byl velmi aktivní v hře do koše a získal celkem 19 trestných hodů.


ÚČASTNÍCI TURNAJE

 • Královští Sokoli Hradec Králové
 • Science City Jena (GER)
 • Freak City Bamberg (GER)
 • UKS SP 27 Katowice (POL)
 • ORLEN Akademia BM Stal (POL)
 • Slávia Trnava (SVK)
STATISTIKY NAŠICH HRÁČŮ


Všechny další informace a výsledky na stránkách CEYBLu: zde


U15

V termínu od 9. do 10. prosince se pro změnu naši hráči U15 zúčastnili druhého kola tohoto turnaje. Po minulé štaci ve Frýdku Místku, se tým vydal za hranice do Polska, konkrétně do Krakowa. Opět byl turnaj mezinárodní, ale tentokrát zde figurovaly týmy pouze z Čech a Polska.

Tohoto kola turnaje se zúčastnilo pouze 5 týmů a to 3 polské a 2 české. Jako U17kám se nám podařilo získat první výhru v turnaji a to proti Frýdku Místku, kterým jsme porážku oplatili z minulého turnaje. Jinak na žádný polský tým jsme bohužel nestačili.

Střeleckými tahouny byli Matěj Šotola a Dominik Prokeš, oba dva přes 60 bodů v turnaji a oba stříleli přes 30 trestným hodů, takže i zde patří klukům pochvala za aktivní a nebojácnou hru do koše.


ÚČASTNÍCI TURNAJE

 • Královští Sokoli Hradec Králové
 • Basketpoint Frýdek-Místek (CZE)
 • WKS Slask Wroclaw (POL)
 • Korona 1919 Krakow (POL)
 • Korona 1919 Krakow 2008 (POL)STATISTIKY NAŠICH HRÁČŮ


Všechny další informace a výsledky na stránkách CEYBLu: zde

FOTOGALERIE