11. prosince 2023

Redakce

Odveta se Tury se vyvíjela dobře, ale pak jsme padli

V odvetě jsme bohužel výhru vybojovat nedokázali. Zápas se pro nás vyvíjel dobře, skoro celý zápas jsme drželi vedení, ale soupeř poté skóre otočil.
10.12. 2023 / 17:00Tuři Svitavy vs. Královští sokoli
86:81


V říjnu jsme na domácí palubovce dokázali zvládnout koncovku, která byla nesmírně napínavá. Chtěli jsme na tu výhru navázat i v souboji u nich. Na začátku zápasu jsme převzali kontrolu a v první čtvrtině se nám podařilo získat vedení. V průběhu utkání jsme si udržovali převahu a několikrát jsme se dostali do vedení až o 17 bodů. Nicméně, soupeř nás poté přitlačil v obraně, my jsme ztratili útočný rytmus a skóre se začalo srovnávat.

Šňůra 14:0 ve prospěch soupeře otočila průběh zápasu a přinesla do hry napětí a na naši straně trochu nejistoty. I přes naši bojovnost se nám nedařilo vrátit do tempa a Svitavy si udržely vedení až do konce utkání. Naše snaha však byla patrná až do posledních vteřin, koncovka byly otevřená až do posledních vteřin. Theodor Dlugoš mohl trojkou překlopit vedení na naší stranu, ale bohužel jeho střela už do obroučky napadla.

Peter Sedmák se stal nejlepším střelcem našeho týmu s 21 body. Po tomto zápase se Svitavy posunuly na první místo, zatímco my společně s Brnem sdílíme druhou příčku. O osudu této pozice se rozhodne tento pátek, kdy v hale Třebeš přivítáme právě tým Brno U23.


Statistiky ze zápasu zde: