2. prosince 2023

Redakce

Po výhře nad BCM Orli Prostějov držíme vedení v tabulce

Netradičně v pátek, jsme nastoupili doma proti Orlům z Prostějova. Chtěli jsme potvrdit roli favorita a pokračovat ve vítězné vlně, což se podařilo.
1.12. 2023 / 19:00Královští sokoli vs. BCM Orli Prostějov
99:75

Po vyčerpávajícím úterním pohárovém střetnutí proti Vysoké nad Labem jsme se postavili k důležitému duelu o udržení se v čele tabulky. Čekal nás zápas s posledním týmem skupiny, BCM Orli Prostějov, který na zápas dorazil s osmi hráči, a cíl byl jasný, povinná výhra. Navzdory absenci zkušeného pivota Jirky Jelínka jsme měli zpět v sestavě Vojtu Kalného a Tomáše Mráze. Rozehrávač a zároveň trenér Pedja Stamenkovič také do hry nezasáhl, což mu umožnilo plně se věnovat roli trenéra.

Zápas začal vyrovnaně, první čtvrtina nabídla střídavé vedení, a mladí hráči z Prostějova předváděli kvalitní hru. Od druhé čtvrtiny jsme však postupně zvyšovali náskok, nedávali soupeři prostor k otočení skóre a kontrolovali průběh. Ve třetí čtvrtině jsme si už udrželi pohodlný náskok kolem dvaceti bodů, ačkoli Prostějov se snažil snížit. Naší silnou stránkou bylo, že každý hráč se podílel na skórování, kdy hned šest hráčů překročilo hranici deseti bodů. Jirka Svojanovský vedl s 19 body a třemi trojkami, následovali Peter Sedmák (16b), Theodor Dlugoš (16b), Jan Bubeníček (15b), Tomáš Dvořák (11b) a Marek Welsch (10b). Tomáš Mráz přispěl 7 body a Vojta Kalný 5 body.

Cenu "DrWitt hráč utkání" získali Jirka Svojanovský a z týmu Prostějova Adam Klepač. Srdečně děkujeme všem fanouškům, kteří dorazili do Třebše, a těšíme se na další zápas v pátek 15.12. od 20:00. Přijďte nás opět podpořit!


Statistiky ze zápasu zde:

Odkaz na fotogalerii zde:


FOTOGALERIE