29. listopadu 2023

Redakce

VE VÝCHODOČESKÉM DERBY VÍTĚZÍME O 14 BODŮ

Po druhé čtvrtině zápas vypadal z naší strany rozhodnut, ale Vysoká ještě nesložila zbraně a domácí plná hala je hnala dopředu.

O úterním večeru se očekával velmi jiskřivý zápas. Oba kluby mají velmi společného a bylo tomu poprvé v historii, kdy se střely v oficiálním pohárovém utkání. Do zápasu jsme nastoupili v osmi hráčích, jelikož Jirka Jelínek chyběl z důvodu zranění prstu a Tomáš Mráz s Vojtou Kalným nastoupili právě za Vysokou, jelikož jsou jejich hráči. Chyběl nám také asistent trenéra Kuba Uhrecký, který je hlavním trenérem ve Vysoké, a v zápase tak seděl na druhé lavičce. Pedja Stamenkovič si tak své svěřence řídil zcela sám.

Zápas začal dynamicky. V prvních minutách jsme drželi mírný náskok a druhé čtvrtině vyšponovali už na dvacet bodů. Vysoká nám ale nedala nic zadarmo. Byl to, zejména ve druhém poločase, ještě velký boj ve skvělé atmosféře. Pokaždé, když se Vysoká dostala na rozdíl 10ti bodů, jsme zachovali chladnou hlavu a reagovali buď trojkou, nebo košem s faulem. I když jsme hráli v osmi, dokázali jsme potvrdit roli favorita a postupujeme tak v poháru dále, kde se střetneme s týmem z Kooperativa NBL.

Všem fanouškům děkujeme a v pátek všichni do Třebše!

FOTOGALERIE