18. listopadu 2023

Redakce

NA DOMÁCÍ PALUBOVCE JSME ZATÍM NEPORAŽENI

Ve svátečním utkání jsme dokázali jasně přehrát tým Opavy B rozdílem 24 bodů. Od druhé čtvrtiny jsme si udržovali stabilní náskok, který často přesahoval 30 bodů, a tento náskok jsme už nepustili.
17.11. 2023 / 19:00Královští sokoli vs. BK Opava B
97:73


Sváteční den patřil sportu. Po hokejovém utkání následovalo to basketbalové a vyplnilo tak večerní program mnoha sportovních nadšenců. Ve střetnutí v třebešské hale se na svátek 17. listopadu sešlo velké množství nadšených diváků, z nichž většinu tvořila mladá generace, za což jsme velice rádi. Očekával se vyrovnaný zápas, neboť oba týmy měly na svém kontě sedm výher a pouze dvě prohry. Byl to klíčový souboj o první místo v tabulce.

Náš tým vstoupil do utkání s neuvěřitelným elánem a odhodláním, šlapal a předváděl slušnou sehranost, což v rozhovoru potvrdil i Peter Sedmák, a mladý opavský se nebyl schopen udržet na dostřel. Již v první čtvrtině jsme takřka rozhodli zápas s vedením 31:14. I poločasový stav 59:37 potvrzoval naši dominanci a ne jinak tomu bylo po třech periodách, 82:54. Celkově utkání skončilo výsledkem 97:73, což nám tedy zajistilo průběžné první místo v tabulce.

Občas to byla i exhibice, naši hráči po většinu času excelovali na útočné i obranné polovině, přičemž čtyři z nich dosáhli dvouciferných čísel. Marek Welsch (20 bodů), Tomáš Dvořák (19 bodů), Jirka Svojanovský (19 bodů) a Peter Sedmák (17 bodů). Jedna z krásných akcí byla aley-oop smeč od Petera Sedmáka po geniální přihrávce od Tomáše Dvořáka. tato akce opravdu zvedla lidi v hale.

Cena "DrWitt hráč utkání" směřovala k Tomáši Dvořákovi a z opavského týmu byl oceněn Eduard Myšák.

Děkujeme, že jste dorazili do Třebše v hojném počtu a těšíme se na další zápas! V rámci 1. ligy 1.12. proti Prostějovu nebo dříve 28.11. v rámci Českého poháru v DERBY na palubovce Vysoké nad Labem.


Statistiky ze zápasu zde:


FOTOGALERIE