16. listopadu 2023

Redakce

NA SVÁTEK STUDENTŮ HRAJEME S OPAVOU + ROZHOVOR S PETEREM SEDMÁKEM

Dnes nás čeká nesmírně náročný zápas proti BK Opava B, který rozhodne o průběžném prvním místě v tabulce. Kromě toho máme skvělou zprávu pro studenty a školáky - k oslavě svátku studentů mají ti s platnou ISIC kartou vstup zdarma! Těšíme se na vaši podporu a věříme, že budete našim šestým hráčem.

Každý student a školák má s kartou ISIC vstup zdarma.


Královští sokoli vs. BK Opava B

  • 17.11. od 19:00
  • Sportovní hala Třebeš, Hradec králové


Předzápasový rozhovor s Peterem Sedmákem

Sedmo, už máš samozřejmě za sebou hodně zápasů letos, ale jaký je to pocit hrát opět za Královské sokoly?

Hrát zase basketbal je skvělý pocit, začalo mě to bavit, a hlavně jsem moc rád že můžu hrát v takovém skvělém kolektivu, jaký jsme tuto sezónu poskládali. Samozřejmě je to pro mě i velký závazek vůči našim partnerům a podporovatelům a každý zápas se snažím týmu pomáhat, jak nejlépe umím.

V klubu působíš i jako generální manažer, jak těžké je zatím skloubit tyto dvě činnosti? Dá se to zvládnout lehce?

Ano, tak letos je to o to těžší, že musím ještě hrát. Na druhé straně je to první liga a tady se nehraje tak často, jako v extralize, takže ten čas si umím přizpůsobit i na práci generálního manažera. Myslím si že, když člověk chce a má chuť a energii, tak se dá všechno zvládnout a v této lize nejsem jediný generální manager, který hraje a zároveň řídí klub.

Poslední čtyři zápasy byly proti týmům z dolní poloviny tabulky a pro vás celkem lehká vítězství, jak tyto zápasy hodnotíš?

Ano, je to tak, měli jsme poslední zápasy tabulkově slabších soupeřů kde, ale v Novém Jičíně to nebyl jednoduchý zápas a hodnotím tyto zápasy pozitivně, neboť jsme dostali potřebné sebevědomí a vyzkoušeli jsme si herní systémy.

Jde se do druhé poloviny základní části, nyní vás čekají ti těžší soupeři, jak se na ně připravujete?

Konkrétně na Opravu jsme se připravovali celý týden. Analyzovali jsme si chyby, které jsme udělali v tom prvním zápase a věřím že v domácím prostředí uspějeme a těším se na další těžké zápasy, neboť jen ty nás mohou posouvat dál a ukazují nám zrcadlo kde se herny nacházíme.

Teď vás čeká doma velmi důležitý zápas o první místo v tabulce proti Opavě B, v čem bude ten zápas jiný oproti tomu prvnímu u nich?

Já si myslím že bude jiný v tom, že jsme více sehraní máme za sebou 9 zápasů a víme, jak a kde trestat soupeře. Od posledního zápasu v Opavě k nám přibyli dva noví hráči, takže věřím že i oni nám zítřejším zápase pomohou a budou našimi lídry jako dosud. Celkově si myslím, že si ten tým dobře sedl, ukážeme to i na domácí palubovce a upevníme si tak první místo v tabulce.

Na co si budete muset dát pozor a v čem by vás mohli zlobit?

Musíme si dávat pozor na dva hráče o kterých víme, že nám dělali problémy v prvním zápase. Určitě musíme zlepšit hru do zónové obrany a být agresivnější v obraně.

Jaký průběh zápasu očekáváš?

Očekávám boj o první místo v tabulce, takže to bude zajímavý zápas pro diváky věřím, že se šťastným koncem pro nás a pevně doufám, že od začátku ukážeme soupeři, kdo chce víc vyhrát.

Na závěr klasická otázka, co bys vzkázal našim divákům před pátečním zápasem a jak bys je pozval na utkání?

Fanouškům chci vzkázat, aby se po hokeji přesunuli do sportovní haly v Třebši a fandili nám nejen v tom dnešním zápase, ale během celé sezóny, protože je velmi potřebujeme a jsou pro nás 6. hráčem na palubovce.