23. října 2023

Jan Zadražil

U15 mají za sebou mezinárodní turnaj CEYBL

Talentování hráči kategorie U15 vstoupili na mezinárodní scénu během prestižního CEYBL turnaje ve Frýdku-Místku. Nová supermoderní hala ve stylu amerického basketbalu hostila týmy z Česka, Polska a Německa. Organizace turnaje byla bezchybná, a hlavní trenérka Eva Šotolová s týmem se chopila příležitosti změřit síly v mezinárodní konkurenci.


Děkujeme LESŮM ČR za velkou finanční podporu a že jsme se díky nim mohli turnaje CEYBL zúčastnit.

Děkujeme LESŮM ČR za velkou finanční podporu a že jsme se díky nim mohli turnaje CEYBL zúčastnit.


Mezinárodní Basketbalový Turnaj CEYBL ve Frýdku-Místku 2023: Mladí Talentovaní Hráči v Akci

Ve dnech 20. až 22. října 2023 se ve Frýdku-Místku konal prestižní mezinárodní basketbalový turnaj CEYBL, který přivedl do nové supermoderní haly nadšené hráče, trenéry a fanoušky. Akce se stala epicentrem mládežnického basketbalu, a naši nadějní talenti kategorii U15 byly připraveni ukázat své dovednosti na mezinárodní scéně.

Hala, ve které se turnaj konal, nesla podobu moderního basketbalového ráje. Inspirace z amerického basketbalového prostředí byla zřejmá ve všem, od výbavy až po atmosféru, což vytvořilo dokonalé prostředí pro tento turnaj.

Organizace turnaje byla do posledního detailu precizní. Trenéři, hráči a rodiče byli jednotní v chvále nad průběhem turnaje a jeho profesionalitou. Logistika byla bezchybná, což umožnilo všem současně se soustředit na samotné zápasy a rozvíjet tak své basketbalové dovednosti.

Naše družstvo U15, vedené hlavní trenérkou Evou Šotolovou, se postavilo proti týmům z Polska a Německa. Pro hráče to byla skvělá příležitost změřit své síly s vrstevníky z jiných zemí a získat cenné zkušenosti v mezinárodním prostředí. Turnaj tak poskytl příležitost pro srovnání se s tím nejlepším, co mládežnický basketbal v centrální Evropě a v tomto regionu nabízí.

Hlavní trenérka Eva Šotolová byla nadšená z úrovně turnaje a ocenila možnost přispět k rozvoji svých svěřenců na tak kvalitní akci.

Hodnocení Evy Šotolové:

„Na turnaj jsme odcestovali s predikcí 5 náročných utkání, což se následně i potvrdilo. Nutno podotknout, že náš tým v každém zápase mohl sahat po vítězství, proto je pro nás série 5 porážek velmi bolestná. Na druhou stranu – výkon týmu se zlepšoval od prvního k poslednímu zápasu. Byla vidět obrovská bojovnost a chuť vítězit, bohužel chyběl zabijácký instinkt, který by vše potvrdil. Po sérii 5 porážek si tedy odvážíme 6. místo na turnaji a s motivací ukořistit první vítězství vyhlížíme další turnaje v CEYBLU. Chtěli bychom organizátorům poděkovat za skvělou organizaci turnaje a těšíme se, až Frýdek-Místek znovu navštívíme.“

Šéftrenér mládeže Martin Sýkora a trenér U14 Honza Beránek byli rovněž přítomni, aby podpořili a sledovali výkony našich hráčů.


ÚČASTNÍCI TURNAJE

  • Královští Sokoli Hradec Králové
  • Basketpoint Frýdek-Místek
  • Basket Team Suchy Las (POL)
  • ORLEN Akademia BM Stal (POL)
  • UKS SP 27 Katowice (POL)
  • Oberpfalz Hunters (GER)


NAŠE UTKÁNÍSTATISTIKY NAŠICH HRÁČŮ


Všechny další informace a výsledky na stránkách CEYBLu: zde


Výsledky turnaje jsou sice důležité, ale hlavním cílem bylo poskytnout hráčům prostor pro rozvoj, učení se a budování sportovního ducha. Vzájemný respekt, fair play a vášeň pro basketbal byly klíčovými hodnotami, které provázely celý turnaj.

Po skončení akce byli hráči, trenéři a fanoušci jednoznační v tom, že CEYBL turnaj v Frýdku-Místku byl nejen sportovním kláním mládeže, ale i příležitostí pro vzájemné poznávání, sdílení zkušeností a budování vztahů v basketbalové komunitě. Tento turnaj zanechal nejen stopu na hřišti, ale také v srdcích těch, kteří se na něm podíleli.

FOTOGALERIE