1. října 2023

Jan Zadražil

Prodloužený víkend nabídl zajímavé výsledky

Mladší minižáci s přehledem, mladší žáci 1:2, kadeti bohužel narazili na nezkušenost a U17B ve svátečním orlickém derby nestačili na Týniště.
U12

Sobota 30.9.Královští sokoli vs. BK Přelouč89:25
Neděle 30.9.Královští sokoli vs. BK Přelouč99:18

Komentář trenérky Ondřejky Vejražkové:

"Prvními zápasy jsme vlétli do letošní sezóny. V rychlém tempu a s výbornou obranou i krásnými přihrávkami vyhráli obě domácí utkání proti BK Přelouč."

U14
Čtvrtek 28.9.BC Kolín vs. Královští sokoli81:45
Sobota 30.9.Basket Poděbrady vs. Královští sokoli43:91
Neděle 1.10.BA Nymburk vs. Královští sokoli65:44


Komentář trenéra Honzy Beránka:

,,V sobotu jsme očekávali vyrovnaný zápas, ale nakonec byl zápas jednoznačně na naší straně. Dominovali jsme na obranné i útočné polovině, ale je tam spoustu nedostatků na naší straně, na kterých je potřeba pracovat. Pozitivní výsledek je předvedená hra, tak výsledek, tudíž já jsem absolutně spokojený. V neděli jsme jeli na zápas v roli outsidera a nakonec z toho byl vyrovnaný zápas z naší strany chyběla větší bojovnost a obětavost k tomu abychom s výsledkem mohli něco udělat. Bohužel, nezvládnutá koncovka zápasu, jinak celý zápas jsme je měli na dostřel 5 až 10 bodů a pak odskočili. Celkově ale hodnocení pozitivní"

U17
Sobota 30.9.Basket Poděbrady vs. Královští sokoli107:55
Neděle 1.10.BK Brandýs nad Labem vs. Královští sokoli83:64


Komentář trenéra Martina Sýkory:

"V sobotu jsme bohužel prohráli velkým rozdílem, kluci se bohužel lekli soupeře, ten byl lepší ve všech aktivitách, v doskocích, v rychlosti a v agresivitě. Koukáme se ale dopředu, čeká nás hodně dřiny a práce. V neděli už se kluci trochu poučili a zápas byl vyrovnanější, nicméně bereme porážku a také velké zkušenosti."

U17 B
Čtvrtek 28.9.SK Týniště nad Orlicí vs. Královští sokoli
79:56


Komentář trenéra Ládi Půlpána:

"B tým U17 tentokrát přijel k utkání do Týniště nad Orlicí. Proti prvnímu utkání jsme nastoupili do zápasu výrazně lépe, přesto soupeř postupně získával náskok. Jak to v basketu často bývá, skóre se přelévalo ve vlnách, bohužel na straně soupeře mírně delších, což rozhodlo o celkovém skóre 79:56 pro domácí. Přesto jsme bojovali do poslední minuty a nedali soupeři nic zadarmo. Na bojovnosti budeme stavět i do budoucna a poctivou prací na trénincích se dále zlepšovat. Většina týmu je v U17 prvním rokem a i to je samozřejmě znát. Děkujeme fanouškům z řad rodičů za podporu."