25. září 2023

Redakce

Královští sokoli vítězí v derby rozdílem 30 bodů!

V nově zrekonstruované třebešské hale byl k vidění pěkný basketbalový večer, kdy Královští sokoli porazili BK VIVIDBOOKS Pardubice rozdílem 30 bodů, konkrétně 100:70. Zápas byl plný emocí a skvělého basketbalu, který si přišlo na úvod sezóny užít velké množství diváků.
24.9. 2023 / 17:30Královští sokoli vs. BK VIVIDBOOKS Pardubice100:70

Zápas začal dynamicky, na domácích byla hned v úvodů vidět velká touha vyhrát. Pardubice se sice dostaly do krátkého vedení v prvních minutách, ale brzy se ukázalo, že Královští sokoli jsou v v mnoha dovednostech silnější a hlavně zkušenější tým. Po první čtvrtině byl stav 25:17 pro domácí a bylo zřejmé, že sokoli mají lepší pohyb a přehled na hřišti.

Po druhé čtvrtině se Královští sokoli stále drželi vedení, a to s výsledkem 54:37. Byla to část zápasu, kde se Theodor Dlugoš začal prosazovat hlavně z tříbodového oblouku a jeho pět úspěšných trojek nadchlo publikum a dodalo domácím hráčům potřebnou energii.

Ve třetí čtvrtině pokračovala dominance Královských sokolů. Pardubice se snažily snížit náskok, ale jejich úsilí bylo marné. Po třetí čtvrtině byl stav ještě rozdílnější a sice 78:54 pro domácí. Hlavní oporou Královských sokolů byla nejen trojková střelba, ale také pevná obrana, rychlé protiútoky a dobrý pohyb míče. Krásnými asistencemi se zase blýskl nejen Pedja Stamenkovič

Poslední čtvrtina už byla jen formalitou. Domácí tým si udržel náskok a hrál chvílemi v eufórii. Skvělé emoce projevil zejména Tomáš Mráz, který v závěru trefil trojku na konečných 100:70 a celá hala byla na nohou.

Nejlepším střelcem na straně Královských sokolů byl Theodor Dlugoš, který zaznamenal celkem pět úspěšných trojek a přispěl k vítězství svého týmu. Kromě něj se do dvojciferných čísel dostali ještě další čtyři hráči Královských sokolů, což ukazuje na týmovou sílu a vyváženost.

Statistiky ze zápasu zde:


Fotoreport: zde

Odkaz na rozhovory na YouTube zde:

Třebešská hala byla po rekonstrukci skvělým místem basketbal. Velký počet diváků se sešel, aby podpořil své oblíbené týmy a tato podpora hrála významnou roli v atmosféře utkání. Královští sokoli chtějí poděkovat všem fanouškům za jejich podporu a doufají, že se do haly budou vracet i v dalších zápasech. Děkujeme také fanoušků Pardubic, že přijeli podpořit své hráče.